Kripto Para

Ahbap Derneğinin kripto para bağışına MASAK’tan izin çıktı

  Kahramanmaraş’ta yaşanan ve bölgedeki 10 ilde yıkıcı etkisini hissettiren deprem felaketi nedeniyle Ahbap Derneği bölgede aktif rol oynamayı sürdürüyor. Kendisine iletilen kripto para bağışları için MASAK’a başvuruda bulunan dernek başkanı Haluk Levent’e izin çıktı. Ahbap Derneği, 1 hafta süre ile kripto para bağışlarını kabul edecek.

  Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ilde büyük can ve mal kaybına yol açan deprem felaketi nedeniyle Ahbap Derneği, bölgeye yardım elini uzatmaya devam ediyor. Derneğe toplanan yardımları bölgede depremzedeler ile buluşturan Ahbap, kendisine kripto para birimi cinsinden yapılacak bağışların kabulü için harekete geçmişti. Ahbap Derneğinin bu başvurusuna Mali Suçlar Araştırma Kurulu (MASAK) izin verdi!

  Alınan İzni Haluk Levent Duyurdu

  Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent, takipçilerine kendisine kripto para ile bağış yapılmak istendiğini ve bu talebe olumlu yanıt verip vermemesi gerektiğini sormuş ve takipçilerinden olumlu yanıt almıştı. Bunun üzerine MASAK’a başvuruda bulunacağını söyleyen Levent, bağış toplama adına bir ilke imza atarak deprem felaketine yardım etmek isteyenlerin kripto bağışlarının kabulü için MASAK’tan onay aldı.

  Levent resmi sosyal medya hesabından gelişmeyi, “MASAK ile görüşme yapıldı. Sağ olsunlar, bu yayınlayacağım hesap 1 hafta sonra kapanacak. Ne toplandıysa her saniye sizler görebileceksiniz. Makbuzu paylaşacağım. Herkes buraya stabil coin göndererek bağış yapabilir.” ifadeleri ile duyurdu. Bağış için BEP-20 cüzdan adresi paylaşan Levent, yardım göndermek isteyenlerin 0xB67705398fEd380a1CE02e77095fed64f8aCe463 adresine stabil coin gönderebileceklerini söyledi.

  Cüzdan 1 Hafta Süreyle Açık Kalacak

  Kripto para kullanıcılarının ısrarı ve yaşanan deprem felaketi sebebi ile Türkiye’de kripto para birimleri, resmi olarak bağış etkinliğinde kabul edilmiş oldu. Haluk Levent tarafından paylaşılan bu adres şu anda sadece stabil coin kabul edecek ve en önemlisi, 1 hafta süre ile kripto para yatırımcılarının bağışlarını kabul edecek.

  Tutar 80 Bin Doları Aştı

  Levent’in 0xB67705398fEd380a1CE02e77095fed64f8aCe463 adresi ile paylaştığı cüzdana ise bağışlar gelmeye devam ediyor. Şu ana kadar 80 bin doları geçen bağışların artmasına yönelik Levent’in takipçileri ise yardım göndermenin yanında tweet’in İngilizce olarak da paylaşılarak kripto fenomenlerinin etiketlenmesini talep etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle