Kripto Para

Elon Musk’a kripto krallığı teklif edildi!

  Ünlü markadan Elon Musk’a ilginç bir teklif geldi. Sürekli Dogecoin (DOGE) ile alakalı yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen Tesla CEO’su Elon Musk, henüz taklife bir cevap vermedi.

  Kendini daha önce Doge Father olarak sınıflandıran ve DOGE ile alakalı sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ile hem kripto para piyasalarında hemde DOGE topluluğunda büyük bir ilgi yakalayan ünlü iş adamı, bu ilgiye bir yenisinin daha ekledi. 

  Dolce & Gabbana

  İtalya moda markası Dolce & Gabbana, Tesla CEO’su Elon Musk’ın doge Crown’a sahip olması halinde kripto kralı olarak tanınmasını önerdi. Doge Crown ise İtalyan moda markasının kripto varlıklar ile alakalı ilk projesi. Dolce & Gabbana geçtiğimiz süre zarfında Polygon tabanlı UNXD ile bir ortaklık kurarak, dev bir proje başlatmıştı. Bu proje kapsamında Dolce & Gabbana ilk NFT eserini basmış ve buna Doge Crown adını vermişti. 

  Doge Crown’un içeriğini yedi mavi safir ve 142 pırlantadan oluşan bir taç olarak belirleyen marka bu tacı açık arttırma yöntemi ile satmayı planlıyor. Halen açık artırma devam ettiği ve henüz yeni sahibini bulamayan NFT taç için Dolce & Gabbana, ünlü iş adamını bir teklif sundu.

  Son Teklif 501 Bin 809 Dolar

  Açık artırma kapsamında en yüksek fiyatla tacı alacak kişi aynı zamanda tacın 4k animasyon versiyonunu ve 4k hareketsiz versiyonunu koleksiyonuna ekleyecek. Doge Crow’a henüz bir sahip bulamayan marka çareyi Elon Muska tacı alması yönünde teklifte bulundu. Son teklifi ethmaid isminde bir kullanıcının verdiği taçi 501 bin 809 doların üzerinde bir teklif bekliyor. Müzayedenin son 4 gününe gidilirken NFT tacın yeni sahibi henüz kesinlik kazanmamış durumda.

  Elon Musk ve Manipülasyon İddiaları

  Elon Musk ve kripto varlıklar ilişkisi sürerken bazı kesimler bu durumdan oldukça rahatsız. Tanınırlığı sayesinde sosyal medyada bazı coinler ile alakalı manipülasyon yaptığı iddia edilen Musk, sık sık attığı tweetler ile piyasalar hakkında yorum ve paylaşım yapmaya devam ediyor. Son olarak ise Çin’in yasaklarından önce bu yasak kararlarını destekler yönde paylaşım yapan Musk’ın piyasalarda düşüş yaşanmasında yine etkisi olduğu söyleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle