Elon Musk’tan anket! Tesla ödemelerde DOGE kabul etsin mi?

  Kripto para dünyasının en yakından takip ettiği ünlü isimlerden Elon Musk, sosyal medya hesabından Dogecoin anketi başlattı. Sahibi olduğu “Tesla’nın ödemelerde DOGE kabul etmesini istiyor musunuz?” sorusunu sordu…

  Tesla CEO’su Elon Musk, bugün 54 milyon takipçili Twitter hesabından yeni bir anket yayınlamasıyla gündeme geldi. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerin başında gelen Musk, özellikle Dogecoin (DOGE) kripto para birimi hakkında yaptığı paylaşımlarla dikkat çekiyor.

  Bu sefer bir anketle takipçilerinin karşısına çıkan ünlü milyarder, bu ankette takipçilerine “Tesla’nın Dogecoin kabul etmesini istiyor musunuz?” diye sordu. Kısa sürede büyük ilgi gören Dogecoin ödeme yöntemi anketinde sadece dakikalar içinde 250 bin oy kullanıldı. Bunların yüzde 80’i soruyu “Evet” şeklinde yanıtladı.

  Tesla’dan Dogecoin Atağı

  Kendisini “Dogefather (Dogecoin babası)” olarak ilan eden Elon Musk’ın kurduğu elektrikli araç üreticisi Tesla şirketi, mevcut durumda Bitcoin ile ödeme sistemini kabul ediyor. Daha önce bu konuda yapılan açıklamada şirketin araç satışından gelen Bitcoin’leri dolara çevirmeyip doğrudan BTC olarak tutacağı açıklanmıştı.

  Bitcoin (BTC) destekçisi olarak da bilinen Elon Musk şimdi de benzer bir hamleyi şaka kripto para birimi olan Dogecoin için yapmaya hazırlanıyor. Tesla firmasının ödemelerde DOGE kabul etmeye başlaması, Shiba-Inu temalı kripto para için şüphesiz ki bir dönüm noktası olarak nitelendirilmeye başladı.

  DOGE ile Ödemeler Kabul Edilir Mi?

  Son dönemde büyük bir atılım gerçekleştiren ve altcoin piyasasında çok hızlı yükselişleriyle gündemden düşmeyen Dogecoin, bu anketle birlikte yine gündeme geldi. Bu anketin açılmasından sonra DOGE fiyatında hızlı bir yükseliş görüldü

  Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın bir diğer şirketi SpaceX, 2022’nin ilk çeyreğinde gerçekleşecek olan bir uzay görevi için Dogecoin ile ödeme kabul ettiğini duyurmuştu. Bu gelişme, “ödemesi tamamen Dogecoin ile yapılan ilk ticari ay taşımacılığı” olarak popülerlik kazandı. Böylelikle DOGE-1 adı verilen uzay görevi sonrasında dünyanın yörüngesinin ötesine gidecek ilk kripto para Dogecoin oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle