BTC halving'de ne kadar olacak? Uzmandan sürpriz tahmin

  Kripto para piyasasında belirsizlik yaşanırken Bitcoin (BTC) fiyatına yönelik tahminler peş peşe geliyor. Son olarak Pantera Capital analistleri BTC halving (yarılanma) sürecine ilişkin fiyat tahminlerinde bulundu.

  Kripto para odaklı yatırım firması Pantera Capital, lider kripto para birimi BTC fiyatına ilişkin beklentilerini duyurdu. Şirketin tecrübeli analistleri tarafından yapılan açıklamalar kripto para topluluğunda heyecan yarattı. Resmi web sitesi üzerinden yayımlanan rapora göre, tarih tekerrür ederse 20 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşmesi beklenen BTC halving sürecinde BTC fiyatı 35 bin 448 dolara ulaşacak.

  Kripto para yatırımcıları 2024 yılının Nisan ayında gerçekleşecek BTC halving yani yarılanma olayına odaklandı. Pek çok analist ve yatırımcı, daha önceki yıllardan yola çıkarak yaptıkları değerlendirmelerde halving sürecinde BTC fiyatında artış bekliyor. Pantera Capital uzmanları da bu dönemde BTC fiyatının 35 bin 448 dolarlı seviyelerden işlem göreceğini öngördü.

  Boğa Piyasasında BTC Fiyatı Rekor Kıracak

  Kripto para yatırım firması Pantera Capital analistleri, BTC halving sonrası boğa piyasasının hız kazanmasını bekliyor. Uzmanlar yarılanma sonrasında BTC fiyatının 147 bin 843 dolara tırmanarak yeni bir ATH yapacağını tahmin etti. Pantera Capital bu analizi bir önceki halving verilerini baz alarak gerçekleştirdi.

  Uzmanlar yeni bir ATH kırması beklenen BTC’de mevcut seviyeden yüzde 317 oranında bir yükseliş bekliyor. Söz konusu raporda BTC’ye olan talebin sabit kalması durumunda yarılanmayla birlikte üretilecek arzın yarı yarıya azalması sebebiyle fiyatın yükselişe geçeceği belirtildi. Şirket bunun dışında önceki yıllarda meydana gelen fiyat artış beklentisinin de yükseldiğini kaydetti.

  BTC Fiyatında Dip Görüldü Mü?

  En büyük kripto para birimi BTC fiyatına ilişkin dikkat çeken tahminler paylaşan Pantera Capital ekibi, dip seviye hakkında yorum yaptı. Uzmanlara göre BTC halving tarihinden 477 gün önce dip seviyeyi görüyor. Bu hesaplamaya göre BTC’nin dip seviyesi 30 Aralık 2022 tarihinde yaşanmalıydı. O tarihte düşük seviyelerden işlem gören BTC asıl dibi 9 Kasım 2022’de FTX borsasının iflası ile görmüştü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle