Aktif BTC adreslerinde rekor! Yükseliş alameti mi?

  Bitcoin benimsenmesi konusunda her geçen gün olumlu gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kurumsal ve bireysel yatırımcının ilgisini üzerine toplayan Bitcoin (BTC), adres sayılarında da rekora ulaştı…

  Blok zincir verilerine göre Bitcoin tutan adres sayısında, özellikle son dönemde patlama yaşandı. Parabolik bir grafik çizerek büyüyen BTC adres sayısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı. Kripto para veri analiz şirketi Glassnode tarafından yayınlanan Bitcoin adres sayısı raporuna göre bu Bitcoin cüzdanlarının son dönemde rekor kırdı.

  Bitcoin, özellikle kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisinin giderek daha geniş kitlelere ulaşmasıyla güç kazanmaya devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ve sektördeki dev şirketlerin de olumlu karşıladığı bu gelişmeler arasında Bitcoin cüzdanlarının sayısındaki artış beğeni topladı. Blok zincirinin gelecekte daha yaygın bir kullanım alanına sahip olacağı tahmin ediliyor.

  Bitcoin Fiyatında Yükseliş Beklentisi

  Günümüzde kripto para birimleri, her zamankinden daha fazla kurumsal ve perakende ilgi görmeye devam ediyor. Özellikle kurumsal firmaların Bitcoin’e olan ilgisinde artış yaşanmasının ardından BTC fiyatında da kademeli yükseliş gözlemlendi. Glassnode verilerine göre Bitcoin tutan adres sayısının rekor seviyeye çıkması, bazı kripto para uzmanları tarafından yükselişe işaret ediyor. 

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yükselişin gelecekte daha da hız kazanacağı düşünülüyor. Bitcoin piyasası, kritik görülen fiyat seviyelerinde dalgalanmaya devam ederken, sıfır olmayan adreslerin sayısında da istikrarlı bir artış gözlemleniyor. Bitcoin fiyatında düşüşler ve düzeltmeler yaşansa bile BTC cüzdanlarının sayısında büyük çaplı azalmalar meydana gelmedi.

  Bitcoin İlgisi Artıyor

  Kripto para uzmanları, hem kurumsal firmalardan hem de bireysel yatırımcılardan gelen Bitcoin ilgisinin arttığını belirtiyor. Geçmiş blok zincir verileri, Bitcoin fiyat hareketi ile sıfır olmayan adres sayısının artık bağımlı bir değişken olmadığını ortaya koydu. Bu sebeple toplam adreslerdeki artış, doğrudan Bitcoin yükselişine eşit olmasa da lider kripto para biriminin geleceğine umutla bakılmasını sağlıyor. Kripto para topluluğu artan bu ilgiden dolayı memnun görünüyor. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle