MovieBloc (MBL) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Kripto para piyasalarında son dönemde yaşanan çalkantılara rağmen iyi bir çıkış yakalayan MovieBloc (MBL), yakından takip edilen projelerden biri olmayı başardı. Merkeziyetsiz teknolojilerin her alanda devrim niteliğinde yenilikler getireceğine işaret eden proje, film sektöründe ve içerik dağıtımında önemli rol oynamayı hedefliyor. Projenin sunduğu yenilikler ve sektöre sunduğu çözüm önerileri popülerliğini artırmayı başarmıştır. MovieBloc (MBL) projesi hakkında merak edilenleri bu incelememizde sizler için bir araya getirdik.

  MovieBloc (MBL) Coin Nedir?

  MovieBloc, katılımcı merkezli en büyük film ekosistemidir. Film sektörünü ve içerik dağıtımını merkeziyetsiz hale getirerek, bağımsız içerik oluşturucuları teşvik etmeyi hedefleyen önemli bir blok zincir projesidir. MBL ise projenin yerel kripto para birimidir. Proje ayrıca Pandora.TV adlı Kore video izleme platformunun ICO projesi olarak yayınlanmıştır. Proje en basit haliyle merkezi olmayan film ve içerik dağıtımı platformudur.

  MovieBloc (MBL) Projesi ve Whitepaper

  MovieBloc, sektör adına sunduğu yenilikçi yaklaşımı ile dikkat çekmektedir. Teknik makalesinde yer verilen birçok detay bu sorunların çözümünde önemli bir altyapıya sahip olduğunu göstermektedir. Kore video akışı platformu Pandora.tv tarafından yürütülen bir ters ICO projesi olarak kendini tanımlamaktadır. Kısaca merkezi olmayan bir film ve içerik dağıtım platformu olarak sektördeki yerini almıştır.

  Projenin misyonuna bakıldığında blok zincir teknoloji ile tiyatro ve ev eğlence endüstrisini büyük şirketlerin hakimiyetinden kaynaklanan sorunları çözmektedir. İçerik oluşturucuların şeffaf bir gelir payı, izleyici verileri ve eşit gösterim fırsatı elde etmeleri hedeflenmektedir. Kullanıcıların şeffaf bir gelir payı, izleyici verileri ve eşit gösteri hakkından yararlanması sağlanmaktadır. İzleyiciler ise çeşitli filmler ve içeriklere erişim sağlayarak, topluluğa küratörlük, altyazı ve pazarlama materyalleri sağladıkları için çeşitli ödüller kazanma şansı elde edeceklerdir.

  Projenin temel hedeflerine bakıldığında faaliyet gösterdiği sektörde yapım şirketleri gibi aracıları ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Yaratıcılar ve tüketiciler arasında doğrudan dağıtım ağını sunmak için önemli çözümler geliştirmiştir. Ayrıca platformun 3 temel katman üzerinde inşa edildiği de görülmektedir. Topluluk, Pazar ve bağış olarak bu katmanlar kendi içinde ayrılmaktadır. Platformun ayrıca kullanıcılar ve içerik üreticilerine gelir elde etme fırsatlarını da sağlamaları projeyi özel kılan seçenekler arasında yer almaktadır. MovieBloc (MBL) projesinin merak ettiğiniz diğer tüm detaylarına: https://www.moviebloc.com/ resmi bağlantı adresini kullanarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz. 

  MovieBloc (MBL) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Sektörde daha önce de farklı projelerle anılan Peter Kim, Chris Kang ve Jeffrey Jin tarafından kurulan MovieBloc, topluluk odaklı olarak faaliyet göstermektedir. Kore’nin popüler video akış platformu olan Pandora.Tv tarafından yürütülen bir ters ICO projesi olarak merkezi olmayan bir film ve içerik dağıtımı platformudur. Merkeziyetsiz yapısı ile topluluk odaklılığını öne çıkaran projenin kurucu ekibi geçmiş dönemdeki başarılı ile dikkat çekmektedir. Güney Kore merkezli Chris Kang, ABD Boston Üniversitesi’nde film ve televizyon alanında akademik eğitim almıştır. Ardından Pandora’daki blok zinciri ekibinde çalışmaya başlamıştır. Chris Kang aynı zamanda projenin CEO’luk görevini yerine getirmektedir.

  Projenin önemli bir diğer ismi Jeffrey Jin ise Güney Kore’deki Dankook Üniversitesi’nde veri bilimi alanında yüksek lisans yaparak uzmanlaşmıştır. Daha önce önemli projelerde yer alan Jin, başarılı bir kariyere sahiptir. Aralık 2021’e kadar MovieBlo’ta COO olarak görev yapmıştır. 

  MovieBloc (MBL) Kullanım Alanları Neler?

  Günümüzde yaygın olarak kullanılan Netflix, Apple TV, Disney+ gibi merkezi bir içerik dağıtımı dünyasının ortaya çıkmasına neden olan akış platformlarının yükselmesiyle, bu yükselişe karşı bazı blok zincir teknolojisine sahip projeler öne çıkmıştır. MovieBloc bu amaçla kullanılan bir platform olarak dikkat çekmektedir. MBL ise platform üzerinde tüm işlemler için kullanılmaktadır. İzleyicilerden bağış almak, izleyicilerin içerikleri izlemek için ödemelerini yapmak, inceleme, alt yazı ve pazarlama unsurları ile ödül kazanmak ve diğer işlemler için MBL kullanılabilmektedir. 

  MovieBloc (MBL) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  MovieBloc (MBL), gelecekte çok daha güçlü bir yere sahip olması beklenen ve film, dizi ve diğer video içeriklerin dağıtımına yönelik yapım sektörünün değişmesini sağlaması beklenmektedir. Gelecek beklentileri her ne kadar yüksek olsa da bazı risklere de sahiptir. Bu risklerden arındırılmış şekilde projenin benzersiz bir yapıda olması ve rakiplerinden ayrılmasını sağlayan başlıca özelliklerinden bazıları kısaca şunlardır:

  • Büyük holdinglerin sektördeki etkisini azaltmaya yönelik üretim, dağıtım ve sergileme konusunda merkeziyetsiz bir yapı sağlamaktadır. Taraflı ekran tahsisine engel olmaktadır.
  • MBL, ERC – 20 akıllı sözleşmesi üzerine inşa edilmiştir ve programın yardımcı tokeni olarak son derece işlevsel hale getirilmiştir.
  • Kullanıcılar ve üreticiler arasında etkileşimi artıracak altyazı ekleme gibi temel birçok özelliği de barındırmaktadır.

  Güncel MovieBloc (MBL) Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 MBL fiyatı %moviebloc+try% TL. Döviz cinsinden ise %moviebloc+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, MovieBloc Coin fiyatı 24 saatte %moviebloc+yuzde%.

  MovieBloc (MBL) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Kripto sektöründe yerini alan her proje gibi MovieBloc (MBL) projesinin de avantajları kadar dezavantajları da bulunuyor. Projeyi destekleyeceklerin bu avantaj ve dezavantajlara göre işlem yapmaları önerilmektedir. MovieBloc (MBL) avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Merkezi film dağıtım şirketlerinin neden olduğu haksız rekabet ortamını kırmayı hedeflemektedir.
  • Üretilen içeriklerin kontrolünü tamamen yaratıcısına vermektedir.
  • Sektör için önemli çözümler sunar.

  MovieBloc (MBL) dezavantajlarından bazıları ise kısaca şunlardır:

  • MBL, sert düşüşler yaşayan piyasalarda riskli görünüme sahiptir.
  • Projenin sektördeki güçlü rakiplerinin önüne kısa vadede geçmesi beklenmemektedir.

  MovieBloc (MBL) Coin Hangi Borsalarda Var?

  MovieBloc (MBL) sayısız kripto para borsasında listelenmektedir. Piyasa değeri ile küresel düzeyde öne çıkan birçok kripto platformu üzerinden işlem yapılabilmektedir. MovieBloc (MBL) listeleyen borsalardan bazıları kısaca şunlardır:

  • Binance
  • Bithumb
  • io
  • KuCoin

  MovieBloc (MBL) Coin Piyasa Bilgileri

  MovieBloc (MBL) projesi ilk defa 5 Mayıs 2019’da Gate.io’da listelenerek başlatılmıştır. Maksimum arzı 30 milyar adet olarak belirlenen MBL, nerdeyse bu miktarın yarısı kadarıyla piyasalarda dolaşımda yer almaktadır. Nisan 2021’de 0,04599 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek değerini görüştür. Devam eden dönemde ise yaşanan belirsizlikler ve riskler sonrasında çok daha riskli bir hale gelmiştir. 

  MovieBloc (MBL) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  MovieBloc (MBL), listelendiği tüm büyük kripto para borsalarından alınabilir. MBL satın almak için şu adımlar izlenebilir:

  • Adım: MBL listeleyen kripto borsalara kayıt olunur.
  • Adım: Kimlik doğrulama ve aktivasyon yapılır.
  • Adım: Hesaba banka veya diğer kabul edilen yöntemler ile para aktarılır.
  • Adım: USDT, KRW, ETH, USDT, BUSD gibi çiftler ile alım emri verilir.
  • Adım: Güvenli hesaplarda saklanır.

  Özet Olarak

  Genel çerçevede MovieBloc (MBL) projesinin gelecek vaat eden yönleri olsa da bazı yönlerden hala ciddi bir risk teşkil etmektedir. Bu risklerin uzun vadede kaybolması ve projenin gelecek hedeflerini yakalaması halinde çok daha güçlü bir yapıda olması beklenmektedir. Mevcut görünümde MovieBloc (MBL) yatırım için riskli olduğundan piyasalarda temkinli olarak işlem yapılması önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle