Kripto Para

Kripto sektöründe çevreci çalışmalar! ENJ coin’den mücadele

  Kripto para sektöründe özellikle NFT coinleri arasında en gelişmiş projelerden biri olduğunu kanıtlayan Enjin (ENJ) coin, sektördeki faaliyetlerini sürdürüyor. ERC-1155 coin standardının geliştiricisi karbon ayak izini azaltmak için yeni bir hamle yaptı…

  Enjin (ENJ) coin geliştiricileri tarafından bugün paylaşılan açıklamada karbon kirliliği konusunda önemli adımlar atıldığı belirtildi. Merkezi olmayan sistem, modern blok zincirlerinin enerji tüketimini ve karbon ayak izini azaltmak için başlatılan Crypto Climate Accord’a katıldığını duyurdu.

  Karbon - negatif olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Enjin (ENJ), kripto para sektörünün temsilcilerinden de olumlu geri dönüşler aldı. Enjin, Crypto Climate Accord’u desteklemek için en büyük blockchain sistemi olan JumpNet’in ürettiğinden daha yüksek miktarda karbonu dengelemiş oldu.

  ENJ Geliştiricilerinden Karbon-Negatif Çalışmaları

  Enjin, blok zincirlerinin enerji tüketimini ve karbon ayak izini azaltmak amacıyla başlatılan bu girişime katılmadan önceki performansıyla da göz doldurdu. Bu hamlesinden önce bile Enjin’in JumpNet’e kıyasla ortalama olarak daha az enerji tükettiği görüldü. Bunun yanı sıra ENJ coin en popüler akıllı sözleşmeleri barındıran Ethereum’dan (ETH) neredeyse 100 kat daha az enerji kullandı.

  Energy Web’de Küresel Piyasalar Lideri olan Doug Miller, bu sektördeki ENJ katkısına dikkat çekerek şu açıklamada bulundu: “Enjin’in kripto sektörünü karbondan arındırmak için çözümler geliştirmek isteyen ve hızla büyüyen şirketler topluluğuna katıldığını görmekten mutluyuz. Enjin katılımı, standart enerji ve karbon endüstrisi uygulamalarını teşvik ederken yeşil NFT’lerin kanıtlarını sunarak öncülük etmesi için yarış sürüyor.”

  Çevreci Çalışmalar Hız Kazandı

  Enjin CEO’su Maxim Blagov, küresel ısınmayı ve dünyadaki iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini durdurmak için başlatılan bu girişimle ilgili şunları söyledi: “İnovasyon yaparken bile önce gezegenimizi düşünmek çok önemli. Yeni teknoloji biçimlerinin yaratılması asla çevremizi yok etme pahasına olmamalı. JumpNet için karbon nötrlüğü, Enjin ve ortaklarımız için sürdürülebilir bir NFT ekosistemi vizyonumuza doğru ve önemli bir adım. Enjin’in JumpNet’inin Microsoft, Binance, CoinMarketCap gibi üst lig şirketlerinin NFT odaklı girişimlere ev sahipliği yaptığına dikkat edilmeli.” 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle