ETH yatırımcısı kemerleri bağladı! Borsa verileri ne diyor?

  En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) uzun zamandır yatırımcısının beklediği performansı gösteremedi. Santiment analistleri, borsalardaki ETH miktarındaki son durumu açıklayarak önemli uyarılarda bulundu.

  Lider altcoin ETH ile ilgili gelişmeler yatırımcıların dikkatinden kaçmıyor. Uzun süredir heyecanla beklenen Ethereum vadeli işlem ETF’leri nihayet başladı. Hafta başında işleme açılan borsa yatırım fonlarıyla birlikte yükseliş hareketinin hız kazanması bekleniyordu.

  Ancak ETF’lere beklenen ilginin olmaması ve talebin zayıf kalması yatırımcılarda hayal kırıklığı yarattı. Son dönemde negatif sinyaller yakan ETH ile ilgili pozitif bir açıklama geldi. Zincir üstün analiz platformu Santiment, kripto para borsalarındaki ETH sayısıyla ilgili son durumu açıkladı.

  Kripto Borsalarındaki ETH Sayısı Dip Yaptı

  Altcoin yatırımcılarının ETH’ye olan ilgisinin devam ettiği bu dönemde, borsalardaki ETH miktarında ciddi azalma oldu. Santiment raporuna göre kripto para borsalarında bulunan ETH sayısı son 5 yılın en düşük seviyesine geriledi. Bu durum, yatırımcıların varlıklarını borsada tutmak yerine soğuk cüzdanlarda tutarak projeye ne kadar güvendiklerini gösteriyor.

  Zincir üstü verilere göre dün borsalardan yaklaşık 110 bin ETH’nin hareket ettiği görüldü. Böylelikle 21 Ağustos yarihinden bu yana en büyük çıkış gerçekleşmiş oldu. Borsa dışı düzdanlarda tutulan ETH miktarı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 115,88’e ulaştı. Analistler, borsalardaki ETH arzının son 5.5 yılın en düşük seviyesinde olduğunu vurguladı.

  Borsadan Çıkışlar ETH’de Yükseliş Sinyali

  21 Ağustos’tan beri borsalardaki en büyük ETH çıkışı gerçekleşirken Santiment raporunda şu ifadelere yer verdi: “Bu noktada borsa dışı Ethereum miktarı şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 115,88 milyon ETH’ye ulaşırken , borsalardaki ETH arzı 5,5 yılın en düşük seviyesinde bulunuyor.”

  Uzmanlara göre bu durum ETH’nin uzun süredir beklenen yükseliş ivmesine başlaması için olumlu bir gösterge oldu. Kripto paralardaki tarihsel verilere bakıldığında borsalardan herhangi varlığın yüklü miktarda çıkışı olduktan sonra piyasada yükselişler görülüyor. Kripto para piyasası genelindeki belirsizlik devam ederken ETH fiyatında sıçrama olup olmayacağı yakından takip ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle