Elon Musk’tan BTC, ETH ve DOGE karşılaştırması!

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden biri olan Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para konulu tweetlerine devam ediyor. Ünlü milyarder son olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin kıyaslaması yaptı…

  Kripto para dünyasında zaman zaman piyasa üzerinde etkili olduğu için eleştiri oklarının hedefi olan Elon Musk, yeni bir paylaşımda bulundu. Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin arasındaki işlem sistemini kıyaslayan Musk, tüm dikkatleri üzerine çekti. Ünlü milyarder ayrıca Dogecoin’den övgü dolu ifadelerle bahsetti.

  Elon Musk daha önceki açıklamalarında Dogecoin blockchainindeki işlem verimliliğini arttırmak için DOGE geliştiricileri ile işbirliği yaptığını söylemişti. Bu alandaki gelişmelerle ilgili yeni açıklamada bulunan DOGE destekçisi, BTC ve ETH ile kıyaslama yaptı. Her iki kripto parayı da işlem maliyetinin yüksek olduğu konusunda eleştirdi.

  DOGE’de Minimum İşlem Maliyetleri

  Bitcoin ve Ethereum geliştiricilerinin işlemleri ölçmek adına çok katmanlı bir sistem kullandığını söyleyen Elon Musk, bu sistemin dezavantajlarına değindi. Bunların temelinde yer alan ana katmandaki işlem oranının yavaş olduğunu ve işlem maliyetinin de yüksek olduğunu hatırlattı. 

  Öte yandan Dogecoin ise birden fazla katmana yönelmek yerine katmandaki işlem oranını maksimum seviyeye çıkardığı için avantajlı görüldü. Tesla CEO’su, Dogecoin’de işlem maliyetinin minimum seviyeye düşürülebilir olmasından övgü dolu ifadelerle bahsetti. Bu durumda ikincil katman görevinin fiilen kripto para borsaları tarafından üstlenilmesi gerekecek. 

  DOGE Geliştiricileri Çalışmayı Sürdürüyor 

  Elon Musk bu paylaşımı ile öne çıkardığı yöntemin, Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olarak kendince Dogecoin’in en iyi tarafı olabileceğini söyledi. Dogecoin geliştirici ekibinde yer alan Patrick Lodder, mevcut ağda 1 DOGE’luk işlem ücretinin insanları on chain işlemi yapmaktan gereksiz yere uzaklaştırdığını belirtti.

  Lodder’ın bu konudaki açıklamalarında şunlar yer aldı: “DOGE’un amacı, ortaya çıktığı zamandan beri herkes tarafından erişilebilir olmaktı. DOGE ile işlem yapmak eskiden LTC ile işlem yapmaktan 10 kat daha ucuzdu. Şimdi neredeyse 5 kat daha pahalı. DOGE’un rekabetçiliğini koruyabilmek için işlem ücretlerini 50 kat düşürmek, bu yüzden mantıklı.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle