24 ay BTC tutan hiç kimse zarar etmez - Thomas Lee

  Kripto para piyasalarının en deneyimli isimlerinden biri olan Fundstrat analisti Thomas Lee, Bitcoin (BTC) fikrinde geri adım atmadığını bir kez daha gösterdi. 2017 yılında BTC fiyat tahmini “uçuk” bulunan ve bu yüzden eleştirilen Lee, güncel fiyat tahmininde de düşüncesinin arkasında durmaya devam ediyor.

  Fundstrat’ın deneyimli analistlerinden, kripto para piyasalarının en deneyimli isimlerinden Thomas Lee, 2017 yılında BTC fiyat tahminlerinden dolayı uzun bir süre topa tutulmuştu. Lee, söz konusu dönemlerde BTC fiyat tahminini 50 bin dolar açıklamıştı ancak yaklaşık 3 yıl boyunca BTC 10 bin dolar bandından bir türlü çıkamamıştı.

  Bitcoin fiyatından dolayı Lee de uzun bir süre eleştirilere maruz kalmıştı. Lee bunun ardından 2021 başlarında yaptığı başarılı tahminler ile eleştirilerin dinmesini sağladı. Ünlü analist bu kez de piyasadaki çöküş öncesi tahminlerinin arkasında olduğunu gösterdi.

  Lee 100 Bin Dolar Tahmininden Vazgeçmiyor

  2017 sonrası BTC fiyat tahminlerinde başarılı olamadığı için eleştirilen Lee, 2021 başındaki başarılı tahminleri ile dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Lee, piyasadaki genel çöküşten önce bu kez de Bitcoin fiyat tahminini 100 bin dolar olarak açıkladı. Bu tahmin Lee’nin bir kez daha eleştirileri üstünde toplamasına neden oldu ancak Lee tahmininde geri adım atmayacağını gösterdi. 24 Mayıs’ta CNBC’ye konuk olan Lee’ye göre 2021 yılı bitmeden önce Bitcoin 100 bin doları görecek.

  Lee’ye Göre BTC Şu An “Ceza Sahasında”

  Thomas Lee şu an için Bitcoin’in “ceza sahası içinde” olduğunu ifade etti. Ancak Lee’ye göre buna rağmen Bitcoin için 100 bin dolar, basit bir hedef. Bitcoin kısa süre önce %54’lük bir fiyat düzeltmesi yaşadı. Daha önceki boğa döngüsünde BTC %50’den fazla fiyat düzeltmesi yaşamamıştı. Bu nedenle boğa koşusunun bittiği ve parabolik yükselişin yarıda kaldığı söylemleri gündeme geliyor. Ancak Lee bu konuya değinerek, 24 ay yatırımı bulunan kimsenin BTC’de para kaybetmeyeceğini savundu.

  Lee öte yandan BTC için “hiper-volatil” tanımlaması yaptı. Lee’ye göre Bitcoin’in olumsuz bir yanı olan volatilite, yatırımcılara kısa vadelerde kayıp yaşatabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle