Kripto Para

BTC’ye kurumsal ilgi azalıyor!

  Dijital varlık yönetim şirketi CoinShares, kurumsal taleple ilgili yeni raporunu yayınladı. Şirketin yayınladığı yeni raporda ABD’de Bitcoin ürünlerine olan kurumsal talebin azalmaya başladığı görüldü. ABD’de kurumsal talepte düşüş meydana gelirken, Kanada ve AB’de ise kurumsal firmalar alım yapmaya devam ediyor.

  Haftalık olarak fon akışlarını takip eden dijital varlık yönetim şirketi CoinShares son dönemlerde kurumsal yatırımcı artışı ile sık sık gündeme gelen kripto paralarla ilgili çarpıcı verileri ortaya koydu. Uzun zamandır birçok dev şirketten yatırım alan kripto paralara son haftalarda talebin düştüğü ortaya konuldu. Şirket ABD’de kripto para ürünlerine olan talepte yüzde 59 oranında bir düşüş görüldüğünü belirtti.

  CoinShares şirketi tarafından ortaya koyulan raporda başta Bitcoin olmak üzere kripto para ürünlerine ilginin en çok ABD’de düştüğü ortaya koyuldu. Raporda ABD’de yüzde 59 gibi ciddi bir oranda düşüş yaşanırken, Avrupa ve Kanada’da ise kripto para ürünlerine ilginin yüksek olduğu ve kurumsal yatırımcıların alımlarına devam ettiği belirtildi.

  Kurumsallar Ethereum’un ardından yeniden Bitcoin’e yöneldi

  Dijital varlık şirketi CoinShares tarafından açıklanan raporda kripto paralara yönelik genel ilginin yanı sıra Bitcoin ve Ethereum gibi öncü kripto paraların günlük hacimlerine ve işlem hacimlerine de yer verildi. Raporda Bitcoin’in günlük hacminde yüzde 35’in üzerinde düşüş görüldüğü yer aldı. Bununla beraber lider kripto para biriminin işlem hacminde ise ciddi bir değişiklik yaşanmadı.

  Kurumsal firmalar şubat ayında sermayelerinin büyük kısmını Ethereum ağında değerlendiriyordu. Şubat ayında Ethereum’a kayan kurumsal ilginin ise yönünü yeniden Bitcoin’e çevirdiği görüldü. Bitcoin ve Ethereum’un aynı dönemdeki fon girişleri kıyaslandığında arada 75 milyon dolarlık fon girişi farklı olduğu ortaya konuldu. Bununla beraber raporda diğer kripto para birimlerine de yer veren şirket kurumsalların Ripple, Bitcoin Cash ve Binance Coin gibi kripto paralara çok az ilgi gösterdiğini de belirtildi.

  Kripto para piyasasında kurumsal ilgi belirleyici olmaya devam ediyor

  Kurumsal yatırımcıların kripto para sektörüne olan talebinin azaldığını gösteren rapor sonrası, ilginin azalmaya devam edip etmeyeceği merak konusu oldu. Kurumsal talebin tartışma yarattığı kripto para sektöründeki birçok uzman ise başta Bitcoin ürünlerine olmak üzere kurumsal ilginin yeniden artacağını iddia ediyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle