Kripto Para

Ünlü analist BTC ve ETH’de kritik seviyeyi açıkladı

  Kripto para piyasasında yatırımcıları korkutan bir düşüş yaşanırken, ünlü analistler de bir bir açıklamalar yapmaya başladı. Ünlü analist Colin Wu, son paylaşımında BTC ve ETH’de kritik destek seviyesini açıkladı…

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı Colin Wu, piyasada yaşanan son düşüş hareketini değerlendirdi. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere Ethereum (ETH) gibi popüler altcoinlerde satış baskısı sürüyor. Analist, BTC ve ETH fiyatlarında tehlikeli seviyeler görüldüğü için borç verme ve borç alma piyasasının büyük kriz eşiğine geldiğini söyledi. 

  Kripto para dünyasının ünlü analistlerinden Colin Wu, Ethereum fiyatında 1.150 dolarlı seviyeler ve aşağısının görülmesi durumunda satışların hız kazanacağını söyledi. Analiste göre bu seviyeye ulaşan ETH’de likidasyon artacak ve çok daha büyük bir çöküş gündeme gelebilecek. Verileri takip eden Wu’ya göre ETH fiyatı 1.150 dolara ulaştığında 500 milyon dolarlık on-chain teminat likidite olacak.

  Bitcoin Fiyatında Kritik Destek 21.600 Dolar

  Deneyimli kripto para analisti Colin Wu, BTC fiyatının 21.600 dolara geldiğinde 300 milyon dolarlık ek on-chain teminat yine likidasyon yaşayacağını belirterek yatırımcıları uyardı. Analist, hem BTC’de hem de ETH’de bu seviyelere düşüş olması durumunda kripto para piyasasındaki satışların çok daha hızlı olacağını belirtiyor. Çünkü BTC ve ETH kaynaklı büyük çaplı likidasyon, piyasanın adeta çakılmasına ve merkezi olmayan uygulamalardan ciddi miktarda fon çıkışına neden olabilecek. 

  Merkezi olmayan uygulamaların kullanımında büyük çaplı bir düşüş olması durumunda, ağın gelirleri de azalacak. Tecrübeli analist Wu, böylesi bir senaryoda 500 milyondan fazla likidasyon ile varlıkların üzerindeki baskının büyük ölçüde artmış olacağını ifade ediyor. 

  Enflasyon Verileri Kriptodaki Satışları Tetikledi

  ABD’den gelen enflasyon verileri, kripto par piyasasındaki satışın ana nedeni oldu. ABD dolarının devalüe olması, altın gibi kıymetli madenlerde ralliye sebep olurken kripto paralarda ise satış baskısını arttırdı. ETH fiyatındaki düşüş ise BTC’ye kıyasla çok daha fazla oldu ve yatırımcıları şaşırttı. bunun nedeni normal şartlarda birbirine eşit olan stETH ve ETH coinlerinin aralarındaki fiyat sabitliğinin bozulması olarak gösterildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle