Milyarder isim: Bitcoin altının gücünü eritecek

  Kripto paralara olan ilgisi ile sık sık gündeme gelen milyarder yatırımcı Mark Cuban Bitcoin ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Ünlü isim Bitcoin’i değer deposu olarak gördüğünü açıkladığı röportajında Bitcoin’in altının gücünü kıracağını belirtti. Ünlü isim gelecek dönemlerde Bitcoin’in altının yerine geçeceğini düşünüyor.

  Bitcoin ve altın arasındaki kıyaslamalar Covid-19 salgınının etkili olmaya başladığı 2020 yılından bu yana sık sık gündeme gelmeye başladı. Yüzyıllardır güvenilir bir yatırım aracı olarak değerlendirilen ve bu alanda lider konumunda olan altın, kripto para sektörüne yönelik ilginin artmaya başlaması ile beraber popülerliğini kaybetti. Bununla beraber hala en çok yatırım yapılan araç olan altın piyasa değeri ve sağladığı avantajlar açısından sürekli Bitcoin ile kıyaslanıyor. Bitcoin ve altın arasında kıyaslama yapan yeni isim ise milyarder yatırımcı Mark Cuban oldu.

  Ünlü milyarder Mark Cuban UpOnly ile gerçekleştirdiği röportajda Bitcoin ile ilgili yeni fikirlerini açıkladı. Ünlü isim Bitcoin’i değer deposu olarak gördüğünü ve yükselişin devam etmesini beklediğini belirttiği açıklamasında Bitcoin’in güvenilir yatırım limanı altının yerini alabileceğini söyledi. Bitcoin’in altından daha işe yarar olduğunu açıklayan ünlü isim bu değişim için gerekli olan hamlelere de dikkat çekti.

  Mark Cuban: Gelecek nesiller altın yerine Bitcoin’i seçecekler

  Mark Cuban açıklamalarında Bitcoin’in altından daha iyi olduğunu ve gelecek dönemlerde altından daha güçlü olacağını belirtti. Bitcoin’in altın karşısında güçlenmesi için yatırımların artmasının önemli olduğunu belirten ünlü isim Bitcoin ETF’sinin de bu konuda önemli olduğunu belirtiyor. Şuan için Bitcoin almanın çok kolay olmadığını belirten Cuban, borsa fonu açılması ile Bitcoin yatırımlarının kolaylaşacağını ve Bitcoin’in daha da değerleneceğini belirtti.

  Ünlü isim Bitcoin’in gerçek bir güven üzerine inşa edildiğini ve altından daha güvenilir olduğunu açıkladı. Gelecek nesillerin Bitcoin’i altından daha çok tercih edeceğini de belirten Cuban, Bitcoin’in daha işe yarar bir yatırım aracı olduğunu söyledi.

  Bitcoin kötü bir ödeme yöntemi ancak iyi bir yatırım aracı

  Mark Cuban Bitcoin’i değer deposu olarak gördüğünü açıklamakla beraber iyi bir ödeme yöntemi olmadığını da sözlerine ekledi. Ünlü isim Bitcoin’in iyi bir yatırım aracı olduğunu ancak kötü bir ödeme yöntemi olduğunu belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle