Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 26 Nisan 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin ve önde gelen altcoin fiyatlarında pozitif görünüme geçilmesi yatırımcıları sevindirdi. Uzun bir süredir devam eden konsolidasyon süreci sonrası sert düzeltme hareketleri yaşayan Bitcoin 26 Nisan Pazartesi günü itibarıyla yönünü yukarı çevirdi.

  Günün öne çıkan Bitcoin ve önemli altcoin gelişmeleri ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünyanın en büyük bankalarından JPMorgan Chase’in önümüzdeki aylarda, yüksek profilli müşterileri için özel Bitcoin fonu kurmayı planladığı öğrenildi. Bu gelişme, Bitcoin’in kurumsal ve genel benimsenmesi için çok önemli olması sebebiyle piyasaya olumlu yansıdı. 

  Öte yandan PayPal CEO’su Dan Schulman, kripto paralara olan talebin başlangıçta beklediklerinden birkaç kat daha büyük olduğunu ifade etti. Girişim sermayedarı Tim Draper, “Bitcoin, küresel para birimi olduğu için küresel ekonomide işleri kolaylaştırıyor. BTC sınır tanımıyor. Hiçbir devlete bağlı değil” açıklamasında bulundu. 

  BTC fiyatını destekleyen bu görüşlere rağmen ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe ise yatırımcıların temkinli olması gerektiğini işaret etti. Bitcoin’de mevcut görünümün, birçok piyasa katılımcısının boğa piyasasının devam edeceğinden şüphe duyduğu bir aşamada olduğunu kaydetti. 

  Yerli kripto para basınında gündem yine yerli borsalarda son günlerde yaşanan gelişmeler oldu. Gözaltına alınan VeBitcoin A.Ş CEO’su İlker Baş, polise verdiği savunmasında aylık gelirinin 1 milyon 500 bin lira civarında olduğunu söyledi. Popüler Türk ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, bazı yerli kripto para borsalarının hiç güven vermediğine dikkat çekerek “adeta el bombası” tanımını yaptı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Altcoin piyasasında ses getiren bir gelişme yaşanmazken kripto para piyasasının geneline yansıyan yükseliş hareketleri yatırımcıları sevindirdi. Sert düzeltme sonrasında ilk 10 içindeki bütün popüler kripto para birimleri çabuk toparlandı ve yukarı yönlü hareketine başladı. Lider kripto para Bitcoin fiyatı, güncel verilere göre yüzde 6’dan fazla değerlenerek yeniden 53 bin doların üzerine çıktı.

  Altcoinler arasında Ethereum fiyatında da benzer oranda yükseliş görüldü ve 2.478 dolar seviyesine ulaşıldı. En değerli ilk 10 kripto para birimi içinde en çok kazandıran proje ise yüzde 8.47 değer artışı ile XRP oldu. BNB, ADA, DOGE, DOT, UNI ve LTC fiyatındaki yükseliş yatırımcıyı sevindirdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle