BTC altının piyasa değerine ulaşacak

  Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı hakkında açıklamalarda bulundu. Ünlü isim, Bitcoin’in altının mevcut piyasa değerine ulaşmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi…

  Hem kurumsal hem de perakende yatırımcıların ilgisini çekmeye devam eden Bitcoin’in geleceği hakkında tartışmalar sürüyor. BTC destekçisi ünlü isimlerden biri olan Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, son açıklamasında Bitcoin ile altın piyasa değerini kıyasladı. Ünlü isim, Bitcoin’in giderek yaygınlaşması ile birlikte dijital varlığın altının piyasa değerine yaklaşma yolunda olduğunu vurguladı.

  Bitcoin satın alan kurumsal firmaların sayısında giderek artış yaşanırken, Mike Novogratz bu durumun BTC ile altın arasındaki rekabette önemli avantaj yaratacağını söyledi. CNBC kanalında finans programına konuk olan Mike Novogratz, lider kripto para biriminin tahmin ettiğinden daha hızlı popülerlik kazandığını belirtti

  Bitcoin ile Altın Piyasa Değeri Karşılaştırması

  Kripto para dünyasının yakından takip ettiği ünlü isim, bu programda BTC benimsenmesinin giderek hız kazanmasına değindi. “İnsanların sisteme bu kadar hızlı gelmesi şaşırtıcı” diyen Mike Novogratz, bu durumun BTC fiyatına ve piyasa değerine olumlu yansımaları olacağını kaydetti. Bitcoin’in henüz 100 dolardan işlem gördüğü 2013 yılında sektöre girdiğini belirten ünlü isim çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  Kripto para topluluğunda dikkat çeken ifadeler kullanan Mike Novogratz, BTC fiyatı için belirlediği bir önceki hedef olan 60 bin doların fazla mütevazı olduğunu iddia etti. İlk hedef, BTC’nin altının piyasa değerinin yüzde 10’una ulaşma hedefini taşıyordu. Bitcoin için dijital altın yakıştırması yapan ünlü isim tahminini yeniden güncelledi.

  “Bitcoin Altın Piyasasını Geçecek”

  BTC fiyat tahmini hakkında konuşan Mike Novogratz, kademeli artışı şu şekilde özetledi: “Yıl başında hedefim 60 bin dolardı, çünkü böylece altının yüzde 10'una ulaşmış olacaktı. Fakat sonra kendime ve yatırımcılarımıza şöyle dedim:

  Yüzde 10'u gördüğümüz zaman, hepimiz yüzde 20'ye ilerleyeceğini söyleyeceğiz. Yüzde 20'yi gördüğümüzde ise yüzde 50 ve daha sonra yüzde 100.” Mike Novogratz, BTC’nin altın ile aynı veya daha yüksek bir piyasa değerine sahip olmasına kesin gözüyle bakıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle