BTC'nin yasaklanmasını imkansız görüyor

  Kripto para camiasının yakından takip ettiği isimlerden Gemini Kurucu Ortağı ve CEO’su Tyler Winklevoss, önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü isme göre Bitcoin’in tamamen yasaklanması artık imkansız hale geldi…

  Popüler kripto para borsalarından Gemini borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss, Bitcoin piyasası ve geleceği hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı. Kripto para basınında yer alan bir programa konuk olan ünlü isim, Bitcoin yasaklanma konusuna açıklık getirdi. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden Winklevoss, mevcut koşullarda BTC yasağının imkansız hale geldiğini söyledi.

  ABD hükümetinin kripto para sektörü ve kullanımı konusundaki denetimlerini son yıllarda arttırdığını belirten Winklevoss, BTC destekçileri arasında yer alıyor. Gemini kripto para borsasının kurucusu Bitcoin'in tamamen yasaklanmasının artık olası olmadığını düşünüyor.

  “Bitcoin Yasaklanması İmkansız Hale Geldi”

  Kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden Tyler Winklevoss, 2013 yılında olunsaydı Bitcoin yasaklarının söz konusu olabileceğini ancak artık durumun farklı olduğunu şu şekilde açıkladı: “ABD'nin Bitcoin'i hiçbir zaman yasaklamayacağını düşünüyorum. Bununla ilgili birçok mahkeme kararı var. Emtia Vadeli İşlem Alım Satım Komisyonu'nun (CFTC) Coinflip kararı, Bitcoin'in altın gibi bir emtia olduğuna hükmetmişti.”

  CFTC komisyonu , 2015 yılında Bitcoin opsiyon alım satım platformu Derivabit kaynaklı bir gelişmede Bitcoin için “emtia” tanımını yapmıştı. Derivabit, CFTC'ye göre o zamanlar düzenlemelere uymuyordu. Ancak günümüzdeki koşullarda bu durumdan çok farklı bir yere gelindiğini belirten Winklevoss’a göre, Bitcoin'in yasaklanması için çok fazla şeyin geri alınması gerekiyor.

  Bitcoin Destekçisi Geleceğe Umutlu Bakıyor

  Kripto para dünyasının oldukça popüler borsalarından olan Gemini borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss, BTC yasaklanma ihtimali hakkında şunları söyledi: “İstihdam sunan, ekonomiyi inşa eden ve bazıları halka açılacak olan şirketlerden bahsediyoruz. Borsaya da girmiş olacaklar. Bunları geri almak bana olası gelmiyor. İhtimal tabii ki yüzde 0 değil, fakat öyle de denebilir.” Bitcoin destekçisine göre BTC’yi engelleyebilmek için internet kullanımına önemli kısıtlamalar getirilmesi gerekecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle