Ethereum fiyatında yeni bir ralli görülebilir

  Ethereum fiyatı, ABD doları karşısında bin 300 dolarlık desteğin üzerinde kalmayı sürdürüyor. Kripto para piyasasının uzman ismi Aayush Jindal, Ethereum teknik analizinde yeni bir ralliye dikkat çekti…

  Kripto para sektörünün Bitcoin’den sonra en büyük dijital para birimi olan Ethereum fiyatında yeni bir ralli beklentisi oluştu. Popüler analist Aayush Jindal, ETH fiyatlarında yükseliş sinyallerini değerlendirerek yeni bir ralliye işaret etti. ETH fiyatının yakın vadede bin 400 dolar ile bin 450 dolar direnç seviyelerinin üzerinde ivme kazanması muhtemel görülüyor.

  ETH Fiyatında Yeni Bir Ralli Sinyalleri

  ETH fiyatı, bin 438 dolara kadar yükseldikten sonra ABD doları karşısında hafif bir düzeltme yaşadı. Aayush Jindal teknik analizinde, ETH fiyatının bin 320 dolarlık destek seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın üzerinde konsolide olduğunu belirtti. Buna göre 4 saatlik ETH/USD paritesi grafiğine bakıldığında bin 295 dolara yakın destek seviyesinde oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi görülüyor.

  En büyük ikinci kripto para biriminin bin 400 dolar ile bin 430 dolarlık direnç seviyelerini aştıktan sonra daha da yükseliş hızını arttıracağı düşünülüyor. Kraken kripto para borsasının verilerine göre Ethereum fiyatında yeni bir ralli yaşanması muhtemel görülüyor. Geçen hafta BTC ve ETH, global piyasalarda ABD doları karşısında sırasıyla 35 bin dolar ve bin 300 doların üzerinde sabit artış gördü.

  Ethereum Fiyatında Teknik Göstergeler

  Bunun ardından Bitcoin tüm kazançlarını kaybederken, ETH ise bin 300 dolarlık destek bölgesinin epey üzerinde işlem görmeye devam etti. Ethereum fiyatında son zamanların en yüksek seviyesi, fiyat düşmeden önce bin 438 dolar civarında oluştu. Ethereum fiyatı, bin 207 dolardan bin 438 dolara doğru gerçekleşen fiyat hareketinin %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin altında bile işlem gördü.

  Aayush Jindal teknik analizine göre, Ethereum, bin 400 dolar ve bin 430 dolar direnç seviyelerini temizleyemezse, aşağı yönlü bir düzeltmeye başlayabilir. Aşağı yönlü ilk önemli destek ise bin 300 dolar seviyesine ve trend çizgisine yakın görülüyor. Uzman analist, bu bölgede de bir kırılma meydana gelirse ETH fiyatının muhtemelen bin 260 dolarlık destek seviyesinde takip edileceğini belirtti.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle