Kripto Para

Süpermarket devi, Bitcoin ATM’leri kuruyor

  Kanada’da faaliyet gösteren önde gelen marketler zinciri Circle K, kripto para adımı atmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Ülkede giderek artan kripto para kullanımı sebebiyle dev marketler zinciri, şubelerine Bitcoin ATM’si kuracağını açıkladı…

  Kanada’da kripto para yatırımları ve kullanımı her geçen gün daha popüler bir hale geliyor. Ülkede perakende market zinciri olarak hizmet veren Circle K şirketi de bu yönde adım atarak tüm dikkatleri topladı. Ülkenin önde gelen marketler zinciri, ATM şirketi Bitcoin Depot ile yeni bir ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu.

  Bitcoin Depot ile Circle K şirketleri arasında yapılan anlaşmanın sonucunda, süpermarketlere Bitcoin ATM’leri yerleştirilecek. Kripto para ATM şirketi, Kanada’da bulunan binlerce Circle K lokasyonuna Bitcoin ATM’leri kurmayı hedefliyor. Bu sayede kripto para kullanıcıları, bu ATM’leri kullanarak fiat para ile kripto paralar arasında çevrim yapabilecek. 

  Kuzey Amerika’da Yaygınlaşıyor

  Kripto para ATM şirketi olarak adından sık sık söz ettiren Bitcoin Depot, düzenlenen basın açıklamasında Kuzey Amerika’daki faaliyetlerini özetledi. Bu bölgede 30 eyalette 700’den fazla noktada Bitcoin ATM’si kurduklarını dile getiren ekip, 2021 yılının sonuna kadar bu sayıyı arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

  Gelecekte 6 binden fazla Bitcoin ATM’sinin kurulması için harekete geçtiklerini söyleyen yöneticiler basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Circle K markasının bu mağazaları ziyaret eden her kesimden insanla geniş ve çeşitli bir müşteri tabanına sahip olduğunu hissediyoruz.”

  Geçen Yıla Göre Yüzde 155 Arttı

  Kripto para sektörünün giderek büyümeye devam ettiğini gözler önüne seren bu ortaklık haberi, kripto para basınında geniş yankı buldu. Öte yandan sektörün önde gelen markalarından biri haline gelen Bitcoin Depot şirketinin kendi istatistikleri de sektörün yıldan yıla yüzde 155 oranında artış gösterdiğini gözler önüne serdi. Şirketin mevcut makinelerinin yıllar boyunca işlem hacimlerinin büyümeye devam ettiği vurgulandı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle