JPMorgan analistleri BTC ve altcoin yükselişini yorumladı

  Bankacılık devi JPMorgan’ın analistleri, kripto para piyasalarının toparlanması için ihtiyacı olan şeyi söylediler! Bitcoin ve altcoin piyasalarını yorumlayan analistlerin işaret ettiği husus küçülen stablecoin evreni. Analistlere göre stablecoin’ler ile kriptoların yükselişi birbirlerine göbekten bağlı!

  Zorlu geçen 2022 yılı sonrası kripto para piyasaları 2023 yılında toparlanmaya başladı! Kripto para borsası FTX ile Teraform Labs’in çöküşünün izlerini üzerinden atmaya çalışan piyasalara bu kez Amerika Birleşik Devletleri (ABD) düzenleyicileri musallat oldu. Düzenleyici baskısı nedeniyle zor günler geçiren Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerdeki yükseliş beklentisi ile ilgili konuşan JMorgan analistleri, yükseliş için gereken tek hususu gözler önüne serdiler!

  “Stablecoin Evreni Üzerindeki Baskı Kalkmalı”

  Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri kripto para piyasalarını yorumladılar. Piyasalarda yaşanan stablecoin küçülmesine işaret eden analistler, “ABD’nin kripto para sektörü üzerindeki düzenleyici baskısından kaynaklanan etkiler, bankacılık krizinin kripto ekosistemi üzerindeki etkileri ve geçen yılki FTX’in çöküşünün yansımaları küçülmeye devam eden stablecoin evreni üzerinde baskı oluşturuyor” ifadeleri ile durum tespitinde bulundular.

  Piyasaların yükselişi için bu baskının kalkması gerektiğini savunan JPMorgan analistleri, “Zira Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar 2023 yılına olumlu bir başlangıç ​​yapmasına rağmen, kripto endüstrinin toplam piyasa değeri geçtiğimiz ay 13 Nisan’daki 1,26 trilyon dolardan 1,089 trilyon dolara düştü. Bu da baskının bir sonucudur” ifadeleri ile yükseliş reçetesini yatırımcılar ile paylaştılar.

  ABD Baskısı USDC’ye Zarar Veriyor!

  Stablecoin piyasasının küçüldüğünü söyleyen analistlere göre gerek artan Tether (USDT) hakimiyeti gerek ABD baskısının başta USDC olmak üzere stablecoin evrenine zarar verdiğini iddia ettiler. ABD’nin ayrıca Binance’in stablecoin’i Binance USD’ye (BUSD) yönelik baskısının da Tether hakimiyetini artırdığını belirten analistlere göre bu durum kriptolarda beklenen yükselişin gecikmesine yol açıyor.

  Stablecoin Rezervlerine Dikkat!

  Stablecoin piyasasını bekleyen bir diğer tehlike de analistlere göre rezervlerde yer alan ABD Hazine bonosu payı! ABD ekonomisinde olası bir depremin rezervlere zarar vereceğini savunan analistler, bu durumdan tüm kripto para piyasasının olumsuz etkileneceğini değerlendirmelerinin sonuna eklediler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle