Kripto Para

Super Staking'e merhaba deyin! DAFI ile kurulan teknoloji

  Aylarca süren çalışmadan sonra, Super Staking nihayet 30 Haziran 2021'de piyasaya giriyor. Yakında kullanıcılar, Polygon, Binance Smart Chain ve Ethereum dahil olmak üzere birden fazla zincirde bulunan dDAFI ödüllerinden ve teşviklerden yararlanabilecekler.

  Süper Staking nedir?

  Süper Staking’i, klasikleşmiş token ödüllerinden daha fazlasını elde ettiğiniz Staking 2.0 olarak düşünülebilirsiniz.  Bu yöntemde ağın yanında büyüyen dToken'lar alırsınız. Bir ağ daha fazla benimsendikçe, dToken'larınız ödül olarak çoğalır.

  Şimdiye kadar yapılan, her PoS, likidite Madencilik, Tarım ve staking dahil tüm bu modeller doğal olarak hatalıydı. Kullanıcılar bu algoritmalarda, yalnızca protokolün verdiği token miktarları ile yüksek risk alırlar. Bunun yerine Süper Staking, piyasa talebindeki oynaklığı ödül miktarına dönüştürür.

  Artık kullanıcıların protokolü devalüe eden yüksek enflasyon oranlarıyla baş etmeleri gerekmeyecek. Dalgalanan bir pazarla başa çıkmak için sevdiğiniz ağdan çıkmak zorunda kalmayacaksınız. Bir protokolün başarısına olan uzun vadeli bağlılığınız ödüllendirilecek, sonunda ağın gerçek bir parçası olacaksınız.

  Destansı özellikler

  • Maksimize Edilmiş Teşvikler — DAFI protokolüne token’larınızı yatırın ve dDAFI'de ödüller kazanın. Protokol, ödüllerin talepteki değişikliklere uyum sağlamasını sağlar, böylece ağ büyüdükçe ödülleriniz çoğalır.
  • Çoklu Zincirler — Süper Staking, başlangıçta Binance Smart Chain'e dağıtılacaktır. Kısa bir süre sonra, kullanıcılar DAFI'lerini Ethereum ve Polygon üzerinde stake edebilecekler.
  • Ücretler kullanıcılara geri dönüyor - Biri mi çıkıyor? Sorun değil! Siz ve diğer tüm aktif kullanıcılar, dDAFI'lerini 1:1 oranında DAFI'ye geri dönüştürmek için ödedikleri %25 ücretten pay alırsınız.
  • Heyecan verici özellikler — Seçilen talep metriği olarak Fiyat ve TVL'ye sabitlenen dDAFI'deki ödüller için DAFI'ye stake yaparsınız. Ayrıca daha sonra bu ürünün üzerine kusursuz bir şekilde inşa edilmiş birden fazla egzotik dToken çeşidi de piyasaya sürülür.

  • Sınırsız uygulamalar — Bu, yakında çoklu stake ve sosyal stake oluşturmak için kullanabileceğimiz temel katmandır. Önümüzdeki aylarda DAFI, diğer kripto varlık çeşitleri için stake edilebilecek. Ağustos ayında, tamamen Super Staking tarafından desteklenen, zincir üstü benimseme için hızlandırıcı olacak bir platform piyasaya sürülecek.

  Süper Staking Lansmanı

  Süper Staking lasmanı 1 ay içinde başlatılacak. İlk ay için toplam 3.000.000 DAFI tahsis edilecektir. APY, lansman zamanına daha yakın bir zamanda sağlanacaktır.

  Ödüllerin dDAFI biçiminde olduğuna dikkat etmek önemlidir, ağ talebi maksimum zirveye ulaştığında kullanıcıların birikmiş ödülleri görebilmeleri için 'Potansiyel APY'yi dahil edilecek, bu da dDAFI ödüllerini katlayacaktır.

  30 Haziran'da Binance Smart Chain'de ilk dDAFI havuzunu dağıtılması planlanıyor. Dağıtıldıktan bir hafta sonra Polygon ve Ethereum'da Süper Staking DAFI'yi etkinleştirilecek.

  Süper Staking, piyasa talebini hesaplamak için protokol içindeki eylemlere/tetikleyicilere dayanan ve böylece dDAFI ödül bakiyelerini etkileyen merkezi olmayan bir sistem sağlar. Aşağıdaki gibi uygulamaları sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için sıfırdan son derece özelleştirilebilir olacak şekilde tasarlanmıştır:

  Yeni dToken çeşitleri

  • Sosyal Tokenlar
  • Tahmin ve Staking 
  • Sentetik airdroplar
  • Uyarlanabilir Likidite programları ve daha fazlası.

  DAFI Protokolü Nedir?

  DAFI her protokol ve uygulama için tamamen yeni bir teşvik modeli oluşturuyor. Bugün, kripto para piyasalarında, merkezi olmayan her şey enflasyona dayanıyor. Bir örnek; Blockchain'i sürdürme karşılığında Bitcoin kazanan madencilerdir.

  Teşvikler, merkezi olmayan her şeyin temel DNA'sıdır - onsuz hiçbir şey ölçeklenemez.

  DAFI, basit jeton ödüllerini dTokens ile takas yaparak düşük enflasyonlu sınırsız uygulamalar yaratır. Bir ağa olan talep arttıkça, kullanıcılara dağıtılan dToken'ların miktarı da artar. Esasen DAFI, talep dalgalanmasını kullanıcı ödüllerine dönüştüren bir sistemdir. Bu da, sevdiğiniz ekonomilerin gerçekten bir parçası olmanızı sağlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle