Kusama (KSM) Coin Nedir? KUSAMA Nasıl ve Nereden Alınır?

  Son dönemde en çok dikkat çeken altcoin projeleri arasında yer alan Kusama (KSM) coin yerli yatırımcılar tarafından da merak edilmekte. KSM coin nedir, nereden alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz. 

  Kusama (KSM) Coin Nedir?

  Kusama projesi, herhangi bir geliştiricinin yeni blok zincirleri veya uygulamaları bu ağda yayınlamadan önce denemesine ve test etmesine izin veren bir platformdur. Polkadot için halka açık bir üretim öncesi ortam olarak kullanılan platformun yerel kripto para birimi KSM coindir. Kusama, 2016 yılında Polkadot'un yaratıcıları Gavin Wood (Ethereum'un kurucularından), Peter Czaban ve Robert Habermeier tarafından kurulmuştur.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Kusama projesinin temel amacı, Polkadot projelerinin erken sürümlerini test etmek isteyen geliştiriciler için bir tür sanal alan görevi üstlenmektedir. Ancak gerçek kripto para biriminin açık bir piyasada işlem gördüğü unutulmamalıdır. Blockchain dünyasında resmi Polkadot yükseltmeleri de yayınlanmadan önce Kusama'da test edilir. 

  Geniş yelpazede projeleri hedef alan Kusama üzerinde hem özel hem de açık blockchain'ler, akıllı sözleşmeler ve yüksek çıktılı zincirler gerçekleştirmek mümkündür. Kusama projesi hakkında merak ettiğiniz detaylı bilgileri ve Whitepaper’ı https://kusama.network/ bağlantı adresi üzerinden inceleyebilirsiniz. 

  Kusama (KSM) Coin Yorum

  Kusama projesindeki Parachainler herhangi bir kullanım için özelleştirilebilir ve güvenlik için ana röle zincirinden faydalanabilir. Kusama'da bir proje başlatmanın potansiyel bir faydası, Polkadot projelerinin resmi lansmandan önce bir kullanıcı tabanı oluşturmasına ve toplulukta çekiş kazanmasına izin vermesidir. Bu özellikleri sayesinde uzmanlar KSM coin yatırım seçeneğinin değerlendirilmesi gerektiğini düşünmektedir. 

  KSM Coin Geleceği Ne Olur?

  Atanmış Hisse İspatı (PoS) konsensüs mekanizmasını kullanan Kusama projesi, KSM stake eden kullanıcıların doğrulayıcı ve atayıcı olmak üzere iki rolden birini veya her ikisini de üstlenmesine imkan verir. Birbiriyle sürekli iletişim halinde olan paralel zincirler, ana zincirde yoğunluk oluşmasını da önler. Bu avantajlı kullanım özellikleri sayesinde uzmanlar KSM coin geleceğinde yükseliş trendinin devam etmesini beklemektedir. 

  Kusama (KSM) Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Son edinilen bilgilere göre 1 KSM fiyatı %kusama+try% TL. Döviz cinsinden ise %kusama+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Kusama fiyatı 24 saatte %kusama+yuzde%.

  KSM coin fiyatı, özellikle 2021 yılında etkili olan boğa piyasası trendlerine uyarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır. KSM coin fiyatının artmasında Polkadot tabanlı projelerin talep görmesi de önemli olmuştur. Analistler KSM coin fiyatında yeniden yükseliş hareketleri beklemektedir. 

  Kusama (KSM) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: Kusama (KSM) coin satın almak için öncelikle listeleme yapan gibi borsalardan birinin web sitesine girin.
  • 2. Adım: Borsada ücretsiz hesap açın.
  • 3. Adım: Hesabınızı aktif hale getirdikten sonra para transferi yaparak hesabınıza para gönderin. 
  • 4. Adım: Borsanın kripto para satın al menüsü üzerinden KSM coini seçin ve alım emri girin.
  • 5. Adım: Satın aldığınız KSM coinleri borsada veya borsadan çekip soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Kusama (KSM) Coin avantajları şunlardır:

  • Geliştiricilere Polkadot projelerinin tasarımını tamamlarken daha fazla esneklik sağlamaya çalışır.
  • Daha az katı yönetişim parametreleri de dahil olmak üzere Polkadot'tan daha gevşek kurallar sunmaktadır. 
  • Kusama Blockchain projesinin ardında Parity Technologies gibi güvenilir şirketler vardır. 
  • Web 3.0 ekosisteminin geliştirilmesini destekleyen Web3 Vakfı projeye finansman sağlamaktadır.

  Dezavantajları Neler?

  Kusama (KSM) Coin dezavantajları şunlardır:

  • Yüksek volatilite sebebiyle KSM coin yatırımları riskli bir yatırım tercihidir. 
  • Polkadot uygulamalarının test merkezi olduğu için Polkadot ağının yaşadığı olumsuzluklar doğrudan KSM fiyatı üzerinde olumsuz etki yaratır. 

  Sonuç

  Kusama projesi, Polkadot ağında başlatılacak yeni blockchain ve uygulamaların test edildiği bir platformdur. Bu yüzden Polkadot güncellemeleri piyasaya sürülmeden önce Kusama üzerinde test edilir. Ağın yerel kripto para birimi KSM coindir. KSM ve DOT arasındaki ilişkiden dolayı son dönemde oldukça popüler hale gelmiştir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle