SHIB coin konusunda nelere dikkat edilmeli?

  Son dönemlerin en popüler kripto para birimlerinin başında Dogecoin (DOGE) geliyor. Elde ettiği artışlar ile birçok yatırımcısını “zengin” eden DOGE, piyasada artık rakipsiz değil gibi görünüyor. Dogecoin katili olarak ortaya çıkan ve Binance’ta da listelenen Shiba Inu (SHIB) son birkaç gündür DOGE’un popülaritesine ortak oldu. Analistler SHIB adına yatırımcılara bazı uyarılarda bulunuyor.

  Tüm dünyada 2021 yılına genel olarak kripto paralar damgasını vurdu. Dünyanın hemen hemen her yerinde kripto paralar ana akımda yer almaya başladı. Ancak kripto paralara damgasını vuran ise Dogecoin (DOGE) oldu. DOGE’un elde ettiği tahmin edilemez yükselişler, kısa sürede onu en popüler kripto paralardan biri haline getirdi. Ancak son birkaç gündür Dogecoin’in yakaladığı bu popülariteye ortak olan bir kripto para birimi daha var. Henüz 1 yılını bile doldurmamış olan Shiba Inu (SHIB), Dogecoin’e olan benzerliği ile dikkatleri çekmeye başladı.

  Dogecoin’in amblemi olan Shiba Inu cinsi köpek, artık doğrudan bir kripto para birimi halini aldı. SHIB olarak piyasada işlem gören bu kripto para son 2 haftada birçok önde gelen kripto para borsasında listelenmeye başladı. Listelenme haberlerinin yanı sıra kısa sürede elde ettiği değer artışlarıyla da dikkatleri çekmeyi başaran SHIB için analistler yatırımcılara birtakım uyarılarda bulunuyor.

  SHIB Muazzam Yükselişlerini Sınırladı

  SHIB, Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü. Akita Inu ile birlikte, “Dogecoin katili” olarak anılan SHIB, aslında Dogecoin’in kopyası sayılır. Bir de üstüne kısa sürede %2.000 oranında değer artışı yaşaması, SHIB’in Dogecoin’e olan benzerliğini gözler önüne seriyor. Bu değer artışları Binance borsasının listeleme haberi ile duraksadı. Yatırımcılar, SHIB hakkında nelere dikkat etmesi gerektiğini araştırıyor.

  Buterin Yatırım Yapmadı, Ona SHIB Gönderildi

  Projenin kurucuları, Reddit platformunda SHIB için “DOGE Katili” ifadesini kullanmayı tercih ediyor. Projenin en ilgi çeken kısımlarından biri, Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in cüzdanında SHIB arzının yarısının bulunması. Ancak bu durum her ne kadar “Buterin SHIB yatırımı yaptı” gibi lanse edilse de bunların SHIB kurucusu tarafından Buterin’e gönderildiğini unutmamak gerekiyor.

  SHIB İçin Yatırımcılar Neden Dikkatli Olmalı?

  Analistler, SHIB adına yatırımcıları özellikle şu başlıklar altında uyarıyor:

  • SHIB anonim bir kurucu tarafından piyasaya sürüldü.
  • Neredeyse sınırsız bir arza sahip.
  • Hiçbir önemli gelişmeye sahip değil.
  • Sadece FOMO ve sosyal medya etkisi ile yükseliyor.

  Bu nedenler ile analistler, yatırımcıları olası sert düşüşlere karşı uyarıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle