Piyasalar yeşilde iken ADA coin neden durgun?

  Nisan ayı kripto para piyasalarında beklendiği gibi yükselişler ile başladı. Bitcoin’in (BTC) geleneksel olarak kötü geçirdiği Mart aylarını 2021’de iyi geçirmesi heyecanı artırmıştı. Bu artışların sinyali Nisan başında da kendisini gösterdi. Buna paralel olarak lider altcoin Ethereum (ETH) yeni rekoruna ulaştı. Ancak Ethereum’un en güçlü rakiplerinden Cardano’nun (ADA) yerinde saydığı görülüyor.

  2011 yılından bu yana Mart ayları kripto para piyasalarında değer kayıpları ile tamamlanıyor. Bu duruma yıllardır öncülük eden de haliyle lider kripto para birimi Bitcoin oluyordu. Bitcoin’in Mart aylarını kayıplar ile kapatması, piyasaların da benzer yönelim ile aylık performans göstermesine önayak oluyordu. Ancak bu zincir Mart 2021 döneminde kırıldı.

  Bitcoin’in bu kez Mart ayını artıda kapatması, piyasalara da benzer şekilde yansıdı. Ardından Nisan ayının hem Bitcoin hem de piyasalar adına artışlar ile başlaması, ayın kalanına yönelik umutları da artırdı. Nisan başında Bitcoin’in yükselişlerine paralel olarak değerini artıran Ethereum, fiyat rekorunu kırmayı başardı. Ancak Ethereum’un en büyük rakiplerinden biri olan Cardano’nun hala yerinde saydığı görülüyor.

  ADA’nın Durgunluğu Bir Bakıma Olumlu Değerlendiriliyor

  Analistler, Ethereum’un rekora giderken Cardano’nun yerinde saymasını bir açıdan olumlu değerlendiriyor. ADA’nın bu süreçte düşüşe geçmemiş olması, kısa süre önce de değer artışları elde etmiş olması analistlere göre umut verici bir gelişme.

  Gündeme gelen ADA tartışmaları ile birlikte kripto para piyasalarının en ünlü analistlerinden biri olan Lark Davis, konuya ilişkin olarak tahminlerini paylaştı. Davis, ADA fiyatının kendisine göre olması gereken yerini dile getirdi.

  Davis’e Göre ADA Hak Ettiği Yerde Değil

  ADA/USD paritesi yakın zamanda yaşadığı değer artışlarının ardından 1,23 dolar bandının altında kaldı ve bu değer aralığında bir süredir yatay seyrediyor. Piyasa değer bakımından bir dönem üçüncülüğü gören ADA, şimdilerde listede 5. sırada bulunuyor. Ethereum kanadından, ADA’nın 5’inciliği dahi hak etmediği eleştirileri gündeme getiriliyor.

  Analist Lark Davis de nispeten bu eleştirilere katılarak, ADA fiyatının FOMO ile olması gerektiği yerin çok üstünde olduğunu ifade etti. ADA’nın yalnızca staking hizmetleri için kullanılması, gelen en yoğun eleştiriler arasında bulunuyor.

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle