Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 29 Mayıs – 5 Haziran

  Kripto para piyasasının genelinde çalkantılı bir hafta geride kalırken, altcoin projelerinde de önemli fiyat hareketleri görüldü. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yaşanan değişimler altcoin piyasasını doğrudan etkilese de bazı altcoin projelerinde hızlı yükselişler yaşandı. Altcoin yatırımcılarını sevindiren projeler arasında popüler ve yoğun talep gören altcoinler de vardı. 

  29 Mayıs ile 5 Haziran tarihleri arasında haftalık en çok kazandıran altcoin projelerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Curve DAO Token (CRV)

  Altcoin piyasasında geride kalan haftada yatırımcısına en çok kazandıran proje Curve DAO Token (CRV) oldu. Kripto para piyasasında sert düzeltme yaşanan haftada bile dikkat çeken bir performans ortaya koyan CRV fiyatı son 7 günde yüzde 60 oranında artış gösterdi. Kripto para uzmanları bu fiyat yükselişinin arkasındaki sebepleri açıkladı. 

  Son dönemde derin düzeltme yaşayan Curve DAO (CRV), teknik verilerdeki normalleşme işaretleriyle birlikte yeniden yukarı yönelmeye başladı. Kripto para piyasasını sarsan düzeltme sırasında değerini büyük ölçüde yitiren CRV, yakında dönemde yaşanan olumlu teknik verilerle birlikte toparlandı.

  Curve DAO Token (CRV) fiyatındaki yükselişin arkasında en önemli unsurların başında Ethereum Gas ücretlerinin makul seviyeye gelmesi etkili oldu. Bunun yanı sıra Convex Finance duyurusunun yapılması ve DeFi sektöründeki fiyatların dip seviyeyi görmesi gibi faktörler de fiyatın uçuşa geçmesini destekledi

  Geride kalan haftanın en hızlı yükselen projelerinden biri haline gelen Curve DAO Token (CRV) fiyat değişimi ile yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Stablecoin'ler arasında işlem yapılmasını sağlayan Curve protokolü üzerinde çalışan entegre çözüm Convex Finans (CVX) duyurusu da bu yükselişte etkili oldu. Duyuru ile birlikte Convex protokolü, yüzde 52,16'ya varan gelir elde ederken önemli bir kullanıcı tabanına da erişti.

  Hem Convex Finance, hem de Yearn.finance platformları çalışmak için büyük ölçüde CRV'ye güveniyor. Artan işlem hacmine bağlı olarak dolaşımdaki CRV arzında düşüş yaşanması da altcoin yatırımcılarının dikkatini çekti. Çünkü böylelikle daha fazla getiri elde etmek isteyen yatırımcıların stake ederken CRV fiyatını artırmaları mümkün oldu. 

  Kusama (KSM)

  Kripto para piyasasında haftalık yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projeleri arasında Kusama (KSM) da yer aldı. Son dönemde altcoin yatırımcılarının en çok talep gösterdiği projelerden olan KSM fiyatında bir haftalık sürede yüzde 51 oranında getiri sağlandı. KSM yatırımcıları düzeltme yaşanan piyasadaki bu getiriden memnun kaldı. 

  Kusama (KSM), kripto para traderları bir risk sermayesi şirketinin blok zinciri ekosistemlerine yaptığı büyük yatırımı değerlendirirken 3 Haziran tarihinde hızlı yükseldi. Asyalı bir blockchain inkübatörü ve girişim kapitalisti Master Ventures olarak adlandırılan Master Ventures Polkadot VC Fund adlı 30 milyon dolarlık bir risk sermayesi fonu başlattığını duyurdu.

  Fon açıklamasında, Polkadot Röle Zincirinde bir Parachain yuvası kazanmak isteyen 1. kademe blok zinciri projelerinin "Parachain tekliflerini destekleyeceğini ve finanse edeceğini" söyledi. Ayrıca dev şirket gelirlerinin Polkadot ve Kusama ekosistemlerinin tepesinde başlatılmasında erken aşama projelerine yardımcı olacağını da kaydetti.

  Kripto para traderları bu duyuruyu, DOT ve KSM çiftleri için tekliflerini yükseltmek için bir işaret olarak aldı. Bu arada, Kusama'nın KSM/USD paritesi aynı dönemde yüzde 39.35 artışla 511.91 dolar seviyesine kadar yükseldi.

  Anonim kripto analisti ve etkileyici “Coin Bureau”, Kusama (KSM) konusunda neden bu kadar iyimser olduğunu açıkladı: “Kusama'nın ölçeklenebilir çok zincirli mimarisinin anahtarı olan parachainler, izinsiz açık artırma yoluyla Röle Zincirinde bir yuva kiralayarak ağa bağlanıyor. Polkadot'un kanarya ağı olan Kusama, test ve optimizasyon için önce parachain müzayedelerini başlatacak. Parachainler muhtemelen her şeyin sorunsuz çalıştığından emin olmak için ilk başta kademeli olarak Kusama'ya dahil edilecek”

  Solana (SOL)

  Altcoin piyasasında her zaman dikkat çeken ve sağlam projesi olan altcoinlerden biri olarak tanımlanan Solana (SOL) da haftanın en çok kazandıranları listesinde yer almayı başardı. Kripto para piyasasında geri çekilme yaşanmasına rağmen, yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başaran SOL fiyatı, 7 günlük süre içinde yüzde 42.39 oranında yükseldi

  Yüksek performanslı blok zinciri platformu Solana (SOL), anlamlı bir ortaklıkla Kore pazarına açılacağını açıkladı. Yeni fon, Solana ekosisteminin hem pazarlama hem de teknoloji açısından sürdürülebilir büyümesini ele alacak. Bu fonla hedeflenen kripto para birimi sahnesinin Kore segmenti öne çıkacak. 

  Üst düzey Koreli blok zinciri hızlandırıcı grubu ROK Capital, Solana blok zinciri ile stratejik bir ortaklığa girdi. Bu ortaklığın Solana’nın Kore pazarına açılımını hızlandıracağı açıklandı. Ayrıca işbirliğine yerel danışmanlık firması FactBlock ve topluluk tabanlı hızlandırıcı DeSpread da katılacak. Bu gelişmeler SOL fiyatında hızlı bir yükseliş trendi başlattı. 

  THETA (THETA)

  Haftanın en çok kazandıran kripto para projelerinden biri de THETA (THETA) oldu. Altcoin yatırımcılarının radarına takılan THETA yüzde 40 civarındaki yükseliş hareketiyle yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Kripto para uzmanları THETA fiyatındaki yükselişi değerlendirdi. 

  THETA coin fiyatı, kırmızı Moku Bulutu'nun üzerine çıkmaya çalışıyordu ancak bunu başaramadı. Buna karşılık, piyasa değeri 8,47 Milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Kripto para analistleri teknik olarak, yatırımcıların fiyatın ticaret yapılmayan bir bölgede kırmızı Moku Bulutunun içinde olduğuna dikkat etmeleri gerektiğini söylüyor. 

  THETA yatırımcıları önümüzdeki dönemde, fiyatın kırmızı Moku Bulutunun içine düştüğüne tanık olabilir. Bu nedenle fiyat kırmızı Moku Bulutunun içinde kalana kadar ticaret yapılmaz bir bölgededir. MACD göstergesi (BOĞA) sinyal çizgisinin üzerinde bir yükseliş geçişi vererek madeni parada bir satın alma sinyali verdi. Ayrıca, yatırımcılar histogram indeksinde birden fazla yeşil çubuk görebilir.

  Filecoin (FIL)

  Haftalık en çok kazandıran altcoin projeleri arasında Filecoin (FIL) de yer aldı. Filecoin son 7 günlük periyotta yüzde 30 oranında yükselerek yatırımcısının yüzünü güldürdü. Piyasada sert geri çekilmelerin yaşandığı dönemde yükseliş hareketiyle dikkat çeken FIL fiyatının artmasında etkili olan önemli gelişmeler vardı. 

  Filecoin ile ilgili pek bir haber olmasa da proje ekibinden son büyük duyuru 27 Mayıs tarihinde geldi. Filecoin geliştiricilerinin yaptığı duyuruda, depolama onboarding oranını mevcut oranın 10-25 katı artırmayı öneren "HyperDrive Network Upgrade" ortaya çıktı. Filecoin'in yükseliş eğilimi, aşırı satım bölgesinin hemen yakınında bir varlığın fiyat momentumunu ölçmek için teknik bir gösterge olan Göreceli Güç Endeksi (RSI) tarafından destekleniyor.

  Kripto para analistleri RSI değerini inceleyerek Litecoin yatırımlarına olan talebin de sebeplerini ortaya çıkardı. RSI değeri 30'un altındaysa, piyasa okumalarına göre değeri düşük görünen varlıklardaki risklerini genellikle artırır. FIL RSI değeri 35,96 seviyesinde olduğu için yatırımcılardan büyük ilgi gördü.

  Filecoin'in yükseliş eğilimi, yatırımcıların diğer en iyi dijital varlıklara kıyasla algılanabilir değer düşüklüğüne çekilmesinin bir sonucudur. Bu, Elon Musk tarafından sürdürülen mevcut piyasa düşüşüne karşı risklerini dengelemeye çalışan tüccarlara kısa vadeli bir koruma sağladı. Böylelikle FIL fiyatı da hızlı bir yükseliş trendi başlatarak yatırımcılarını sevindirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle