Kripto Para

Mastercard kripto para anketi yaptı! Sonuç dehşet verici

  ABD merkezli finansal hizmet devi Mastercard, 4 Mayıs tarihinde dijital ödemeler ile ilgili son anketinin sonuçlarını açıkladı. Ankete göre, katılımcıların %40’ı kripto para kullanmayı düşünüyor. Yapılan anket ayrıca kripto paralara duyulan ilgideki artışı da gözler önüne seriyor.

  Kripto para piyasası, geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında şüphesiz ki çok daha popüler bir konumda. Kripto paraların bu kadar popüler olmasının arkasında ise birçok faktör bulunuyor. Bu konuda en büyük pay sahiplerinden ikisi kurumsal şirketler ve finansal ödeme platformları. MicroStrategy yatırımları ile kurumsal şirketler kripto para yatırımları yapmaya başladı. Öte yandan PayPal’ın sektöre girmesiyle, diğer ödeme platformları da sektöre adım atmaya başladı.

  Katılımcıların Yüzde 40’ı Kripto Para Kullanmayı Düşünüyor

  PayPal’dan sonra kripto para piyasasında Visa ve Mastercard gibi finansal hizmet devlerinin adımları dikkat çekti. Kripto paraların ödeme yöntemi olarak kabul görmesi adına, bu dev şirketlerin atacağı adımlar yön belirleyici olacak. Bu dev marklardan biri olan Mastercard, dijital ödemeler ile ilgili son anketinin sonuçlarını açıkladı. Ankete göre katılımcıların %40’ı kripto para kullanmayı düşünüyor. Sonuçlar, kripto paralara duyulan ilgideki artış adına da önemli ipuçları barındırıyor.

  Bölgesel Olarak Jenerasyonların Kripto Para İlgisi

  Mastercard, dünya genelinde 18 ülkeden 15 bin 569 tüketicinin katıldığı bir anket gerçekleştirdi. Şirket tarafından açıklanan resmi sonuçlara göre, katılımcıların %40’ı önümüzdeki yıl ödemelerinde kripto para kullanmayı planladıklarını belirtti. Mastercard, çıkan sonuçlara göre bölgesel ve jenerasyonlar arasındaki kripto para ilgisiyle ilgili de ilginç sonuçlar ortaya koydu.

  Şirket, katılımcıların %67’sinin işlemlerinde kripto parayı kabul ettiğini belirtti. Bu nedenle Mastercard, Afrika ve Ortadoğu bölgesindeki Y kuşağı arasında kripto para ödemelerinin artan popülaritesini vurguladı. Ankete göre Y kuşağının %77’si, kripto para piyasası hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyor.

  Mastercard’ın Açıklamaları

  Mastercard tarafından yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  “Günümüzde tüketiciler, emtia ya da yatırım aracı olarak kripto para satın alabilir, satabilir ve ticaretini yapabilir. Ayrıca tüketiciler, günlük alımlar için kripto para harcayabilme seçeneğine giderek daha fazla ilgi gösteriyor.” 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle