Kusama (KSM) fiyatı aylık bazda ikiye katlandı

  Bitcoin fiyatı 50 bin dolarla rekor kırarken altcoinlerde de hareketli saatler yaşandı. Kusama (KSM) fiyatı son 1 ayda ikiye katlandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. İşte detaylar…

  Kusama (KSM) kripto para birimi, altcoin yatırımcılarının son zamanlarda dikkatini çeken kripto paralardan biri olarak öne çıkıyor. Son 1 aylık süre içinde yüzde 101 oranında değer kazanan Kusama (KSM) fiyatı 226 dolara kadar tırmanmayı başardı. Bu fiyat seviyesi ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kıran KSM fiyatını yükselten gelişmeler takip edildi.

  Kripto para sektöründeki altcoin yatırımcılarının yakından bildiği üzere Kusama (KSM) ile Polkadot (DOT) ağları neredeyse aynı kod ile yaratıldı. Bu sebeple kripto para uzmanları tarafından Polkadot’un kuzeni olarak adlandırılan Kusama, ortak gelişmeler karşısında olumlu etkilendi. 2021 yılında yükseliş trendi sonucu yeni bir ATH belirleyen DOT fiyatındaki rekorlar, Kusama (KSM) fiyatında da rekorları getirmiş oldu.

  Kusama (KSM) Fiyatını Arttıran Gelişmeler

  PolkadotJs uzantısı, Ledger desteği ile Polkadot, Kusama, Dock Network ve Polymath Network’e geldi. Kullanıcılar bu tarayıcı uzantısı sayesinde hesaplarını yönetip işlem yapabilirler. PolkadotJs, Chrome ve Firefox kullanıcıları için indirmeye hazır durumda olduğu için fiyatlara olumlu yansıdı.

  Öte yandan Kusama Network, OpenSquare’in yayınladığı dotreasury hizmetini 14 Ocak’ta hayata geçirdi. Desteklenen bu hizmetin kripto para sektöründe ödül alması sonucu sisteme yüklenen KSM sayısı 89 binin üzerine çıktı. Kusama güncellemesiyle birlikte runtime v2028’e geçti.

  Kusama (KSM) Fiyatı Yükselir Mi?

  Sosyal medyada Kusama/Polkadot görselleri paylaşan yeni bir hesap tanıtıldı. Kusama Comics adı verilen bu sayfanın kripto paranın popülerliğini arttırması da fiyatlara olumlu yansıyan bir diğer önemli gelişme oldu. 

  Kripto para piyasasında 1.8 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan KSM, günlük bazda 732 milyon dolarlık işlem hacmi yakaladı. Son 1 haftada fiyatında oldukça popüler hale gelen KSM arzı da bu hafta artış gösterdi. Kusama (KSM) güncel fiyatının önümüzdeki süreçte nasıl bir performans gösteceği merak konusu. Bununla beraber yükselişin devam edebileceği ifade ediliyor bazı çevrelerce.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle