Mart 2020’den sonraki en büyük düşüş - Peter Brandt

  Yaptığı fiyat tahminleriyle ve analizleriyle “Bitcoin Kahini” olarak anılan ünlü analist Peter Brandt, Elon Musk’ın “anti-Bitcoin” açıklamalarıyla yaşanan sert düşüşleri değerlendirdi. Peter Brandt, Musk’ın neden olduğu bu düşüşü “Mart 2020’den sonraki en büyük düzeltme” olarak değerlendirdi.

  Kripto para piyasalarının ünlü analisti Peter Brandt, yaptığı başarılı tahminleri sayesinde piyasada “Bitcoin Kahini” olarak anılıyor. Öte yandan bir de ticaret efsanesi olan Brandt, Bitcoin (BTC) fiyatındaki son çöküşü yorumladı. Brandt’e göre BTC fiyatında yaşanan bu sert düşüş, Mart 2020 döneminden bu yana yaşanan en büyük fiyat düzeltmesi. Bitcoin’deki bu sert düşüşü tetikleyen ise Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk oldu. Musk’ın yaptığı açıklamalar ile düşen BTC fiyatı için Peter Brandt, 2 Mayıs tarihinde yaptığı bir tahminini hatırlattı.

  Musk’ın “Anti-Bitcoin” Paylaşımları

  Elon Musk, birkaç gün önce ilk olarak Bitcoin’in çevre kirliliğine yol açmasından dolayı Tesla’nın BTC ödemelerini askıya aldığını duyurdu. Çevreci bir tavırla birdenbire BTC karşıtı bir safa geçen Musk, ardından 16 Mayıs TSİ gece saatlerinde bir “anti-Bitcoin” paylaşımında daha bulundu. Musk bu kez de Tesla’nın elindeki Bitcoin’leri tasfiye edebileceğinin sinyalini verdi. Ancak Musk’ın daha sonradan herhangi bir spekülasyona neden olmamak için “satış yapılmadığını” belirttiğinin de altını çizmek gerekiyor.

  Brandt Mevcut Çekilmenin “Come to Jesus” Çekilmesi Olabileceğini Düşünüyor

  Musk’ın tweeti, Bitcoin’i 42 bin dolar seviyesine kadar itti. Brandt de bu geri çekilmenin, 2 Mayıs tarihli paylaşımında belirttiği geri çekilme olabileceğini ima etti. Brandt o tarihte, kripto para piyasalarında bir “Come to Jesus” düzeltmesi yaşanabileceğini dile getirmişti. Konuya ilişkin olarak Brandt paylaşımında “Resmi olarak Mart 2020’den bu yana görülen en büyük düzeltme” sözlerini dile getirdi.

  Brandt: “Bir Kişinin Tek Bir Tweet’i Kurumsal Desteği Üzdü”

  Piyasalarda, kurumsal yatırımcıların Bitcoin yatırımlarının, BTC’deki büyük geri çekilmeleri önleyeceğine ilişkin bir inanış var. Brandt, bu durumu “Finansal kurumların desteğinin herhangi bir büyük BTC geri çekilmesini engelleyeceğine dair demir inancı” olarak tanımlıyor. Brandt, bununla ilgili olarak da tek bir kişinin bir tweet’i ile (Elon Musk) dünyanın önde gelen bankalarının (Goldman Sachs ve JPMorgan gibi) desteklediği tekneyi üzebileceğini gösterdiğini ifade etti. Brandt konuya ilişkin olarak “Anlamadıysanız, kurumsal destekle ilgili yorum bir şakaydı” dedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle