Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 31 Mart 2021

  Kripto para piyasasında yine volatil bir gün yaşanırken lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında boğalar ile ayıların kapışması sürüyor. Bitcoin fiyatına olumlu yansıması beklenen haberlerin de gelmesine rağmen istenen ralli bir türlü yaşanmadı. Altcoin piyasasında da hareketli bir gün geride kalırken Polkadot (DOT) ve Filecoin (FIL) güne damgasını vuran yükselişler yaşadı. 

  31 Mart Çarşamba gününde kripto para piyasasını etkileyen gelişmeler ve önemli haber hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para piyasasında etki yaratabilecek en önemli haberlerden biri, dünyanın en büyük bankalarından Goldman Sachs ekibinden geldi. Yapılan açıklamada Goldman Sachs’ın, özel servet yönetimi müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto para yatırım araçlarını sunmayı hedeflediği duyuruldu. Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Christine Lagarde de kripto paralar hakkında konuştu. BTC’ye rakip olacağı düşünülen dijital euro para biriminin çıkarılmasının zorlu bir süreç olduğunu ve 4 yıl kadar sürebileceğini söyledi. 

  Kraken CEO’su Jesse Powell, Bitcoin’in yıl sonunda Lamborghini kadar değerli olacağını söyledi. Yerli kripto para yatırımcılarını ilgilendiren haberler arasında ise kripto para veri analiz şirketi Chainalysis tarafından yayınlanan bir rapor dikkat çekti. Chainalysis tarafından derlenen verilere göre Türkiye’deki kripto para borsaları, bu yıl geçtiğimiz yıla kıyasla 40 kat daha fazla hacim elde etmeyi başardı.

  Altcoin projelerinde de piyasayı etkileyebilecek önemli haber akışları geldi. Kanada’nın önde gelen şirketlerinden olan Graph Blockchain, Cardano (ADA) projesine 300 bin dolarlık yatırım yaptı. SEC tarafından aleyhinde menkul kıymet davası açılan LBRY projesinden de regülatöre karşı sert yanıt geldi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içinde en yüksek 59 bin 800 dolara kadar yükselmeyi başarırken bu seviyede kalıcı olamadı. BTC fiyatındaki volatil hareketler devam ederken, kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre yüzde 0.21 değer artışı görülüyor.

  Altcoin projelerinde ise Polkadot (DOT) fiyatı yüzde 8’in üzerinde artarak yatırımcısını sevindirdi. Son olarak Visa’nın ödeme işlemlerinde kullanacağı kripto para birimlerinden olan Filecoin (FIL) dünkü yükselişine bir yenisini daha ekledi. 31 Mart Çarşamba gününde FIL token fiyatında yüzde 33 oranında rekor artış yaşandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle