Kriptopara

2 Analistten NEAR Protocol (NEAR) Geleceği, 2 Uzman Tahmini

  Kripto sektörünün son zamanlarda yakın takibe alınan projelerinden NEAR, piyasa beklentileri ve hareketleriyle dikkat çekiyor. Proje hedeflerini de yakalamasıyla analistlerin de radarına girmeyi başaran Near Protocol (NEAR), topluluk odaklı yapısıyla öne çıkıyor. Bulut bilgi işlem platformu olarak endüstride sunduğu çözümler gelecek beklentilerini de artırmıştır.

  Uzmanların Near Protocol (NEAR)  projesi hakkında güncel tahminlerini ise bu yazımızda sizler için derledik.  

  Near Protocol (NEAR) Coin Geleceği

  Near Protocol (NEAR), gelişmiş ekosistemi ve hizmet seçenekleri sayesinde 2022 yılı sonrasında da yenilikçi yaklaşımla birçok farklı çözüm sunmayı hedeflemektedir. Projenin yol haritasında yer verilen birçok geliştirme sonrasında daha güçlü bir konuma gelmesi beklenmektedir. Son dönemde artan belirsizlik ortamına rağmen sektörde beklentileri karşılama eğilimi ile dikkat çekmektedir. 

  2023 yılı ve sonrası döneme ilişkin Near Protocol projesinin belirlediği hedefler ve geliştirmelerden bazıları ise şunlardır:

  • 2023 – 2024 yılları arasında da birinci sınıf teknolojiyi hızla büyüyen bir geliştirici ekosistemiyle birleştiren bir akıllı sözleşme blok zinciri platformu olmaya hazırlanmaktadır. 
  • 2023 ve önümüzdeki 2 yıl için yayınlanan yol haritasında iki ana bileşenden biri deneyim ve çekirdek olarak belirlenmiştir. Kullanıcı veya geliştirici denetimi ve bu deneyimi etkinleştirmek için gereken protokol özelliklerini kapsamaktadır. 
  • 2023 – 2025 yılları kapsayan hedefler içinde ayrıca tüm parçaları izleyen hiçbir doğrulayıcı olmadan ağı 100 parçaya ölçeklendiren parçalamanın 2. aşamasının başlatılması hedeflenmektedir. 

  Near Protocol (NEAR) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Piyasalarda son zamanlarda artan risk iştahı ve FED faiz kararları ile 2022 yılında gelen belirsizlikler NEAR üzerinde de baskı oluşturmuştur. Birçok piyasa olduğu gibi kripto para piyasalarında da göstergeler çelişkili bir hareket takip ediyor. Mevcut grafiğe göre ana desteğe (alt) yakın görüntü dikkat çekmektedir. Fiyat aralığının yukarı doğru kırılması ile daha fazla kazandırma potansiyeli görülecektir. NEAR/USDT görünümünde oluşan bu olumlu havanın yanı sıra riskleri ise devam etmektedir. Bu nedenle NEAR satın almadan önce güncel formasyonda direnç ve destek bölgelerine göre işlem yapmak gerekecektir. 

  Near Protocol (NEAR) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Near Protocol, topluluk odaklı bir şekilde işletilen bir bulut bilgi işlem platformudur. Bulut bilgi işlem platformu olarak geliştirilen proje, düşük işlem hızları, düşük verim ve zayıf birlikte çalışabilirlik gibi diğer blok zincirlerini zorlayan bazı sınırlarımı oradan kaldıran bir katman – 1 blok zinciridir. NEAR ise bu ağın kripto para birimidir. 

  Standart uygulamaları web üzerinden kullanılmasını hedefleyen bir merkeziyetsiz kripto para platformu olarak da değerlendirilen Near Protocol, Proof of Stake (PoS) konsensüsüne göre çalışmaktadır. Near Protocol (NEAR) projesinin merak ettiğiniz tüm teknik detaylarına ve teknik makalesine rehber yazımızdan erişim sağlayacak proje hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

  Near Protocol (NEAR) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Near Protocol, uygulamaların web üzerinde kullanılmasını sağlamayı hedeflemektedir. Web 3 ile dünyayı değiştirme misyonu ile kullanılabilirliği ilk sıraya alan Near Protocol, birçok işlevsel amaçla kullanılabilmektedir. NEAR Coin ise birçok farklı kullanım senaryosuna sahiptir. NEAR, uygulamanın kullanımında, ağ yönetiminde katkı sağlayan ve staking işlemleri gerçekleştiren kullanıcılara ödül olarak da sunulur. Projenin uygulamalar, kullanıcılar, doğrulayıcılar ve delegatörler olarak 4 farklı kullanım senaryosundan söz edilmiştir.  

  Near Protocol (NEAR) Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 NEAR fiyatı %near+try% TL. Döviz cinsinden ise %near+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Near Protocol Coin fiyatı 24 saatte %near+yuzde%.

  Near Protocol (NEAR) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Near Protocol sektör için önemli geliştirmeler ve çözümler sunması sayesinde gelecek vaat eden projeler arasında yerini almıştır. Uzun vadede birçok yatırımcı ve uzmanın olumlu beklenti içinde olduğu NEAR, piyasalardaki mevcut belirsizlik halinden dolayı çelişkili bir grafik sunmaktadır. 2022 yılı belirsizlikleri sonrasında takip eden 5 – 10 yıl içinde ise projeye karşı beklentileri olumlu seyretse de bu riskler yatırımcılar ile tehlike oluşturmaktadır. 

  Near Protocol (NEAR) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  NEAR – Ethereum köprüsü olan Rainbow, ikinci saldırı girişimiyle iki saldırının da başarılı şekilde engellenmesini sağlamıştır. Bilgisayar korsanının 2,5 ETH kaybetmesine neden olan bu güvenlik altyapısı Near Protocol projesinin güvenilir olduğunu göstermiştir. Eylül 2022’de NEAR ayrıca Ethereum yan zinciri olan Auro’daki iki güvenlik açığını hata ödül programı aracılığıyla hafiflettiğini duyurmuştur. Hem kullanılabilirlik hem de ölçeklenebilirlik için oluşturulmuş, dinamik olarak parçalanmış PoS karbon nötr blok zinciri ekibi, projeye olan güveni artırmaktadır. 

  Near Protocol (NEAR) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Near Protocol (NEAR), Web 3 ile dünyayı değiştirme misyonu üzerinden kullanılabilirliği ilk sıraya alan bir proje olarak benzersiz yapıdadır. Herkes için kullanımı kolay ve geliştiriciler için Web 2 gibi kodlama kolaylığı sağlaması da projeyi öne çıkarmayı başarmıştır. Buna göre Near Protocol (NEAR) projesinin benzersiz başlıca özellikleri şöyledir:

  • Basit, güvenli ve ölçeklenebilir olacak şekilde tasarlanmış bir blok zinciri olarak dikkat çeker. 
  • Daha iyi ölçeklendirme teknolojisi sayesinde düşük maliyetlere ek olarak yüksek hız seçeneklerini de sunmaktadır. 
  • Geliştiriciler için son derece basittir. Güçlü geliştirme araçları, basit SDK’lar ve ikna edici belgeler javascript ya da Rust ile kodlama imkanı sağlar. 

  Near Protocol (NEAR) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Near Protocol (NEAR) avantajlarından bazıları şöyledir:

  • Düşük maliyetli ve yüksek hızlıdır. 
  • Kullanıcılar ve geliştiriciler için sorunsuz katılım sunar. 
  • Minimum ücretler sorunsuz ölçeklendirme sağlar. 
  • Karbon nötr özelliğine sahiptir. 
  • Düşük enerji ayak izi sunar. 

  Near Protocol (NEAR) dezavantajları:

  • Daha önce çeşitli siber saldırılara maruz kalmıştır. 
  • Riskli bir piyasa işlem görmektedir. 

  Near Protocol (NEAR) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  NEAR, günümüzde büyük kripto para borsalarının birçoğunda mevcuttur. Bu borsalardan işlem yapılabilir. NEAR listeleyen bazı büyük borsalar şunlardır:

  • Binance 
  • Coinbase 
  • OKEx
  • Mandala Exchange
  • Huobi Global 

  Near Protocol (NEAR) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Analistlerin NEAR hakkında tahminleri gelecek dönem için revize edilmiştir. Uzmanların 2022 sonu ve 2023 yılını takip eden 5 – 10 yıl içindeki tahminleri ise kısaca şöyledir:

  • Tech News Leader uzmanları 5 yıl içinde fiyatının 13,19 dolar seviyesine gelmesini beklemektedir. 10 yıllık görünümde ise 85 dolara kadar beklentisini artırmıştır. 
  • Price Prediction uzmanları 2022 sonu için 2 dolar hedefine işaret ederken, 2025 yılı için bu hedef 6,60 dolar olarak belirlenmiştir. 2030 yılında ise 45 dolara kadar ulaşması beklenmektedir. 

  Sonuç 

  Near Protocol (NEAR), web 3 ile inşa edilecek gelecekte önemli çözümler sunmaktadır. Hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için düşük maliyetli, hızlı ve ölçeklenebilir çözümler üretir. Gelecek vaat eden projeler arasında gösterilen Near Protocol hakkında uzman tahminleri de uzun vadede olumlu seyretmektedir. NEAR her ne kadar uzun vadede pozitif görünüm çizse de kısa ve orta vadede riskler devam etmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle