Kriptopara

Bitcoin Ne Zaman Toparlanır? En İyi 5 BTC Fiyat Tahmini

  Bitcoin bildiğimiz gibi kripto para piyasasının en etkili kripto para birimidir. Onun liderliği de en önemli analistlerin yorumlarında konu olmasını sağlıyor. 2021 Mayıs ayı ortasında 35 ve 30 bin dolar düzeylerine kadar düşüş yapan BTC’nin ne zaman tam anlamı ile toparlanacağı ise merak konusu haline geldi. Bu yazımızda Bitcoin ne zaman toparlanır sorusuna en iyi 5 BTC fiyat tahminini içeren analist yorumlarını baz alarak yanıt vermeye çalışacağız. 

  Bitcoin Ne Zaman Toparlanır?

  Analistlerin tahminlerine göre BTC, 2021 senesi Haziran ayı içinde toparlanabilir. 2021 yılı Mayıs ortasında gelen eleştirilere bağlı değer kaybını yaşayan BTC’nin Haziran başlangıcı ile fiyat düzeltmesi içine girdiği belirtildi. 

  Analistler kısa vade ardından BTC fiyatlarının 38 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini belirttiler. Bu noktada Haziranın ilk haftalarında fiyat toparlanması beklediklerini açıkladılar. Analistler Ağustos ayı içinde ise BTC fiyat yükselişinin gelebileceğini düşünüyorlar. 

  Neden Süre Gerekiyor?

  Özellikle Aayush Jindal 2 Haziran sabahında bir açıklama yaparak, Bitcoin boğalarının piyasa giriş yaptıklarını ve 2 Haziran 2021’de 38 bin doları zorlamak için işlemlere giriştiklerini belirtti. Bu sebebe bağlı olarak yeni analist tahminlerinde Haziran ayı toparlanma başlangıcı temel konu oldu.

  Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğinin çok enerji tükettiğini söylemesi ile birlikte 35 bin dolar düzeyine kadar gerileyen BTC fiyatı, Haziran’da ise düzeltmelere başladı. Aayush Jindal ve diğer analistlerin tahminleri arkasından 2 Haziranda fiyat beklendiği gibi 37.291 seviyesine yükseldi. Yaşanan bu son fiyat artışı ise ilerleyen günlerde işlerin düzeleceğini gösteren ikinci sebep olarak kayda geçti.

  Analistler ne kadar manipülatif olaylar gündeme gelse de bunların geçici olduğu düşünüyorlar. BTC’nin dünya üzerindeki dolar miktarının bir kısmı demek olduğunu belirttiler. Diğer yandan sağlam bir kitlenin kısa süreli manüpülatif hareketler ile yıkılamayacağını savunuyorlar. Özellikle Michael Van de Poppe, BTC’yi liderlikten indirmek için çok geç olduğunu vurguluyor.

  Analistlerden En İyi 5 BTC Fiyat Tahmini

  En iyi fiyat tahminlerini yapan 5 analist, BTC’nin 2021 senesi içinde değerlenebileceğini düşünüyorlar. Genel piyasa fiyat düşüşlerine sebep olan BTC’nin Haziranda ise toparlanabileceğini belirttiler. Yazımızın bu bölümünde fiyat artışı beklenilen BTC ile ilgili en iyi tahminleri bir araya getiriyoruz. İşte önemli analistlerin en iyi BTC fiyat tahminleri:

  Aayush Jindal BTC Fiyat Tahmini

  Aaysh Jindal, BTC için en güncel tahminleri veren analistler arasında yer alıyor. 2021 yılı 2 Haziran sabahında son analiz sonuçlarını yayınladı. Uzman analiste göre BTC fiyatı, Haziranın ilk haftası içinde 38 bin dolar düzeyini aşabilir. 

  Analist toparlanma evresi ile birlikte fiyat artışının başladığını belirtti. Boğaların piyasa olduklarını açıklayan analist, 2021 Ağustos ayında BTC fiyatının 38.500 dolar düzeyini görebileceğini aktardı.

  Michael Van de Poppe Bitcoin Fiyat Beklentisi

  Michael Van de Poppe, BTC için 2021 sene sonu fiyat tahmini yaptı. Bu tahmin aslında diğer analistler tarafından biraz uçuk bulunuyor. Ancak analist analiz sonuçlarından emin görünmeye devam ediyor ve tahminini en az 4,5 kez farklı röportajlarında gündeme taşıyor. Analiste göre, BTC 2021 yıl sonunda 55 bin dolarlık rekor seviyelere tekrar dönüş yapabilir. 2021 senesi Nisan ayında ise 60 bin dolarlık yüksek rekoru tekrar test edebilir.

  Tom Lee BTC Fiyat Tahmini

  Tom Lee, BTC’nin Haziran ayının ilk haftasında fiyat düzeltmesi yapabileceğini tahmin etmişti. Bu analistin verdiği bilgiler doğrulandı ve BTC 2021 yılı 2 Haziran’da %1.71’lik değer kazanımı ile 37.200 dolara çıktı. Hareket ise saatler 11:11’i gösterirken kayda geçti. Analist şimdi ise BTC fiyatının 39.500 dolar ile 40 bin dolar badı arasında hareket edebileceğini açıkladı. Bu fiyat değerlerinin 2021 Ağustos ardından gelebileceğini düşünüyor.

  Alex Saunders BTC Fiyat Beklentisi

  Alex Saunders, Bitcoin’in 2021 senesi Eylül ayında 39 bin dolar seviyesinde olabileceğini açıklıyor. 2021 sonunda ise 40 bin dolar ile 45 bin dolar bandı arasında bir fiyat beklentisi içinde yer alıyor. Analist BTC fiyat toparlanmasının Haziranın ilk haftasında gündeme konu olabileceğini belirtmişti.

  WalletInvestor:

  WalletInvestor analistleri, BTC’nin 2021 Haziran ayı içinde toparlanabileceğini açıkladılar. Diğer yandan Haziranın ilk haftasında 37.500 doların aşılması halinde yükseliş ivmesinin hız kanabileceğini belirttiler. Bu etki gerçekleşirse 2021 Temmuz ayı içinde 39 dolar ile 39.500 dolar arasında fiyat hareketi bekliyorlar. 

  Sonuç

  Bitcoin, Elon Musk’ın eleştirileri ve Çin’in madencilik işlemlerini kısıtlaması ardından sert düşüşlere konu olmuştu. Bunların etkisi geçti ve şimdilerde Çin’deki madencilerin hangi coğrafyalara göçecekleri konuşuluyor. Değişen gündem ile ilk toparlanma ise 2021 Haziran’da başladı. Analistler ise bir hafta öncesinden bunun sinyallerini verdiler. Analistler şimdilerde BTC’nin yükseliş ivmesi kazanabileceğini ve sene sonuna kadar 40 bin dolar bandına ulaşabileceğini tahmin ediyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle