Ünlü analistten korkutan uyarı: BTC bir ay daha düşme lüksü yok

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden kıdemli analist Tone Vays, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) değerlendirmesi yaptı. Uzmana göre BTC’de satış baskısı arttıkça düşüşün derinleşme riski var. Tone Vays, BTC fiyatında olası fiyat seviyelerini açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin ağustos ayında yükseliş beklentilerine rağmen yerinde saymaya devam ediyor. Uzun bir süredir yatay seyreden BTC geçtiğimiz günlerde Binance borsasına ABD Adalet Bakanlığı tarafından soruşturma açılacağı iddialarıyla sallandı. BTC fiyatındaki belirsizlik yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor.

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı analistlerden Tone Vays, Youtube platformundaki 122 binden fazla abonesi için yeni video paylaştı. Usta analist BTC için kritik açıklamalar yaparken satış baskısının arttığından söz etti. Bitcoin’in mücadele etmeye devam ettiğini ve son akışta bir sonraki hareketli ortalamaya düşme olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

  25 Bin Dolar Gelirse Panik Satışları Başlar

  Deneyimli kripto para analisti BTC tahsisini yarı yarıya indirme senaryosuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Ayrıca, bugünün mumu dünkü mumun altına düşecekse, tahsisi yüzde 50’ye indirmenin zamanı geldiğini açıkça belirttim çünkü bundan sonra nereye gideceğini bilmiyoruz. Bitcoin her şeyi yapabilir. Kolayca 25 bin doların altına düşebilir, hiçbir fikrimiz yok.”

  Ünlü analist Tone Vays, hala büyük miktarda BTC’ye sahip olan ve onu neden sattığını bile bilmeyen pek çok insanın olduğunu hatırlattı. Tone Vays, BTC için psikolojik destek olan 25 bin dolar seviyesinin yeniden görülmesi durumunda panik satışlarının artabileceğini söyledi. Uzmana göre piyasada 25 bin dolarlık düşük seviyelerin fiyatlanması durumunda BTC’de ciddi düşüşler gelebilir.

  BTC’nin Bir Ay Daha Düşme Şansı Yok

  Youtube kanalından paylaştığı son videoda bu duruma değinen Tone Vays, “Bu, aşağı inmeyi gerçekten göze alamayacağımız yaklaşık 25 bin 500 dolar alan. Zaten bir felaketle flört ediyoruz. Yani bu gerçekten kötü görünüyor. Bitcoin’in hemen tersine dönmesi gerekiyor ve hemen derken bu ayı kastediyorum. Bir ay daha düşme şansı yok çünkü o zaman büyük bir panik başlayacak.” Ünlü analiste göre BTC’de 25 bin dolardan bir sonraki seviye 20 bin doların altı olabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle