Kripto Para

Kripto şirketinden devrim: İnter’in forma sponsoru oldu!

  Futbol endüstrisi ile kripto para dünyasını bir araya getirmeyi başaran Socios, yine adından söz ettirecek bir hamleye imza attı. Blok zincir şirketi Socios'un son üyesi İtalya'nın dev futbol kulübü Inter oldu…

  Socios'un futbol dünyasına yönelik yaptığı ortalık anlaşmalarına bir yenisi daha eklendi. Bugüne kadar geçmişten günümüze spor dünyasının devlerini kripto para dünyasına getiren Socios, son olarak İnter ile forma sponsorluğu konusunda devrim niteliğinde bir anlaşma yaptı

  Socios, Barcelona, Milan, Juventus, Manchester City gibi dünya devlerinin yanısıra Türkiye’den de Galatasaray ve Trabzonspor gibi önemli kulüplerin taraftar tokenlerini çıkarıyor. Önde gelen blockchain şirketi şimdi de dev bir anlaşmaya imza atarak İtalyan devi İnter’i de kendi ortakları arasına katmayı başardı.

  26 Yıllık Pirelli Sponsorluğu Sona Erdi

  Bilindiği üzere İnter ile lastik firması Pirelli arasındaki forma sponsorluğu futbol dünyasında klasikleşmiş bir olaydı. Socios şirketi ile İnter kulübü arasında yapılan kripto para anlaşması forma sponsorluğunu da kapsadığı için İnter’in 26 yıldır hiç değiştirmediği forma sponsorluğunda adeta devrim yapıldı.

  26 yıldır hiç değiştirmediği İtalyan lastik devi Pirelli’yi bırakan İnter futbol kulübünün formasında artık Socios yazacak. Dünyanın önde gelen futbol kulüplerinden biri olan İnter bu anlaşmayla birlikte forma reklamıyla taraftar tokenini de dünyaya tanıtmış olacak. Kripto para basınında geniş yankı bulan anlaşma hem Inter kulübünün hem de Socios blok zincir şirketinin resmi kanalları vasıtasıyla duyuruldu. 

  Taraftar Tokenlerinin Yükselişi

  İnter’in de dahil olmasıyla birlikte 2021 yılında spor kulüplerinin taraftar tokenleri adeta coştu. Socios’un kendi kripto parası olan Chilliz (CHZ) başta olmak üzere birçok taraftar token bu seneki boğa sezonunda çok ciddi yükselişler yaşadı. JUV, PSG ve ATM gibi taraftar tokenleri, en büyük kripto para borsası olan Binance platformunda listelendikten sonra değerini hızla katlamasıyla dikkat çekti. Türkiye’den de Galatasaray ve Trabzonspor’un taraftar tokenleri öne çıktı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle