Kripto Para

Coinbase XRP transferi ile gündeme geldi

  Kripto para borsalarındaki yüklü miktarda gerçekleşen transferleri inceleyen Whale Alert yeni bir paylaşım yaptı. Coinbase ve Bybit borsalarından toplam 255 milyon XRP taşıyan birkaç büyük işlem tespit etti…

  Kripto para izleme botu Whale Alert, piyasada gerçekleşen büyük çaptaki kripto para transferlerini yakalayıp paylaşmaya devam ediyor. Whale Alert, son 20 saatte 255 milyon XRP tokenın iki kripto para borsası tarafından transfer edildiğini açıkladı. Yapılan duyuruda bu platformlar, ABD merkezli kripto para borsası devi Coinbase ve Bybit olarak açıklandı.

  Borsalarda Şaşırtıcı Miktarda XRP Transferi

  Popüler kripto para takipçisi Whale Alert tarafından paylaşılan işlem verilerine göre Coinbase ve Bybit platformlarında son 20 saatte şaşırtıcı miktarda XRP transferi yapıldı. En popüler kripto para borsalarından biri olan Coinbase, 200 milyon XRP transferi ile gündeme geldi. Öte yandan bir diğer büyük kripto para borsası Bybit, iki işlem gerçekleştirerek Huobi ve Binance borsalarına toplam 55 milyon gönderdi.

  Her iki XRP transferinin de devasa miktarlarda olması hem Kripto para izleme botu Whale Alert hem de kripto para analistleri tarafından gözden kaçırılmadı. San Francisco merkezli Coinbase, SEC’in menkul kıymet satışı sebebi ile Ripple ve iki yöneticisi aleyhindeki davasının ardından XRP işlemlerini durdurmuştu.

  SEC ve Ripple Davası Etkili Oldu

  XRP transferini askıya alan pek çok kripto para borsası içinde en popülerden biri olarak Coinbase de yer alıyor. Bu karara rağmen Coinbase borsasının büyük miktarlarda XRP’yi taşımaya devam ettiği görülüyor. Ayrıca, borsa kullanıcıları XRP tokenlerini Coinbase cüzdanlarında tutabilir ve sorunsuz bir şekilde geri çekebilme imkanına sahip olabiliyor.

  Ripple‘ı mahkemede temsil eden avukat, son duruşma öncesi konferansı sırasında SEC’in, çoklu zamanlarda XRP’ye verdikleri statü hakkında borsaları uyarmadığını vurguladı. Bunun yanı sıra Ripple’ın üst düzey yöneticilerini temsil eden avukatlara göre, ne Garlinghouse ne de Larsen, suç işleyebileceklerinin farkında değildi. XRP’nin potansiyel olarak menkul kıymet sınıfına girebileceğine ihtimal vermeyen üst düzey yöneticilerin suçsuz olduğu vurgulandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle