JPMorgan’ın BTC uyarısı yatırımcıları korkuttu

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde düşüş ağırlıklı hareketlilikler görülse de son birkaç gündür yukarı yönlü hafif hareketlenmelerin de olduğu görülüyor. Yaşanan yukarı yönlü hamleler sonrası JPMorgan yatırımcıları, “yükselişlerin geçici olabileceği” konusunda uyardı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mayıs ortasından bu yana düşüş ve yatay eğilimlerde hareket ediyor. Mayıs ayında gelen büyük çöküş sonrası 40 bin doların üstünü test eden ancak bu seviye üzerinde tutunamayan Bitcoin, son günlerde dalgalı hareket ediyor. 22 Haziran’da 30 bin dolar desteğini de kaybeden Bitcoin, sonrasında hızlı toparlandı. Ardından hızla 35 bin dolar seviyesine doğru hareket eden BTC, altcoinleri de benzer şekilde hareketlendirdi.

  Olası Düşüş Önde Gelen Altcoinleri de Kapsayabilir

  22 Haziran tarihinden sonra başta hızla, ardından durağan görülen yukarı yönlü hareketlenmeler sonrası haliyle yatırımcılar da heyecanlandı. Zira birçok yatırımcı, büyük çöküşe rağmen başta BTC olmak üzere kripto paraların yeniden boğa piyasasına gireceğini düşünüyor. Gelen son yukarı yönlü hareketlenmelerle heyecanlanan yatırımcılara tam da bununla ilgili olarak JPMorgan bankasından bir uyarı geldi. Banka, yatırımcıları “bu yükselişlerin geçici olabileceği” konusunda uyardı.

  Bitcoin’in yukarı yönlü bir sıçrama yapmasıyla birlikte, piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasında en güçlü tepkiyi verenler Dogecoin (DOGE), Binance Coin (BNB), Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) oldu. Bu 4 önde gelen altcoinin de birden ibresini yukarı çevirmesi heyecan oluşturdu. Ancak JPMorgan, her ne kadar tahminini BTC tabanlı açıklamış olsa da bunun diğer altcoinleri de kapsadığı biliniyor.

  JPMorgan Raporu 25 Bin Doları İşaret Ediyor

  JPMorgan, yatırımcıları uyarırken bir de BTC adına fiyat tahmininde bulundu. Banka, Bitcoin’in orta vadede bir kez daha çok sert bir düşüş yaşayacağını tahmin ediyor. Bloomberg haberine göre bu konuda araştırma yapan JPMorgan Kıdemli Stratejisti Nikolaos Panigritzoglou’nun hazırladığı araştırma raporu, BTC için 25 bin dolara işaret ediyor.

  Nikolaos Panigritzoglou’na göre BTC orta vadede 23 bin ile 35 bin dolar arasında hareket edebilir. Ünlü Bitcoin analisti Peter Brandt de yakın tarihli bir tahmininde BTC için 25 bin dolara işaret etmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle