JPMorgan: ETH uzun vadede BTC’yi geçecek

  ABD’nin en büyük bankalarından JPMorgan, kripto para sektöründeki varlığını güçlendiriyor. Banka bu kez de Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) açıklamaları ile gündeme geldi. JPMorgan’a göre Ethereum, uzun vadede Bitcoin’i geçebilir.

  ABD’nin en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan JPMorgan, Aralık 2020 döneminden bu yana kripto para sektörüne alışmaya başlayan kuruluşlar arasında yer alıyor. Söz konusu dönemden bu yana kripto para birimleri ile ilgili açıklamalarda bulunan banka, daha önce yaptığı Bitcoin (BTC) açıklamalarıyla dikkat çekmişti. Bitcoin’e yaklaşım konusunda dönemsel olarak fikir değişiklikleri yaşayan JPMorgan, kripto para piyasalarında nabız yoklamaya devam ediyor.

  JPMorgan Analistlerinin Yaptığı Açıklama

  Geçtiğimiz günlerde “kripto para alım-satım platformu” oluşturacağı haberleri ile gündeme gelen JPMorgan bankası, bu haberle heyecan yaratmayı başarmıştı. Bu durum, bankanın kripto para sektöründeki varlığını güçlendireceği adına ortaya koyulan düşünceleri de destekler nitelikteydi. Banka bu haberlerin ardından bu kez de Ethereum (ETH) ve Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamayla gündeme geldi. JPMorgan’a göre Ethereum, uzun vadede Bitcoin’i geride bırakacak.

  JPMorgan analistleri Ethereum’un uzun vadede Bitcoin’i geçmesini bekliyor. Banka analistleri bu konu hakkındaki açıklamalarında, gerekçelerini de belirtti. JPMorgan analistleri tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  “Bitcoin bir para birimi olmaktan çok, değer saklama alanında altın ile yarışan bir emtia gibi görünüyor. Diğer yandan Ethereum ise kripto para tabanlı ekonominin temeli konumunda bulunuyor. Bu nedenle de Ethereum değer transfer aracı olarak kullanılıyor.”

  Ethereum Yeni Rekorunda, Bitcoin Durağan

  JPMorgan analistleri burada, Ethereum’un kripto para piyasası ile yerel ekonominin en önemli noktasında bulunduğunu vurguluyor. Analistlere göre Ethereum bu nedenle daha çok değişim aracı olarak işlev görüyor. Öte yandan Bitcoin’in bazı projelerde sıkışan, toplam değerin büyümesindeki yavaşlamaya bağlı olarak DeFi patlamasının zirveye tırmanışını atlattığından da söz ediliyor.

  Bitcoin son günlerde rallisini durdurdu ve Ethereum 28 Nisan tarihinde 2 bin 735 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Bu süreçte Bitcoin piyasa hakimiyeti de en düşük seviyelerinde seyretmeye devam ediyor.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle