Kripto Para

Robinhood kripto para kullanıcılarına özel yeni işlem

  Popüler alım satım platformu Robinhood, kripto para kullanıcılarının coin yatırma ve çekmelerine imkan vereceğini duyurdu. Şirketin resmi internet sitesinden yapılan açıklama büyük ilgi gördü…

  Son dönemde kripto para yatırımcıları tarafından da tartışılan Robinhood uygulaması, kripto para sektörüne giriş yapıyor. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini destekleyen şirketin, coin yatırma ve çekme işlemlerini açmaya başlayacağı açıklandı. Robinhood uygulaması, şu ana dek sadece alım – satım işlemlerine izin veriyordu.

  Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Robinhood kullanıcıları, kripto para borsalarında yaptıkları işlemleri Robinhood platformu üzerinden de gerçekleştirebiliyor. Buna göre kullanıcılar 7 gün 24 saat boyunca Bitcoin, Ether, Litecoin, Bitcoin Cash, DOGE, Ethereum Classic ve Bitcoin SV ile işlem yapabiliyor.

  Yeni Kripto Para Yatırma ve Çekme İşlemleri 

  Tüm bu avantajlara rağmen Robinhood kullanıcılarının dezavantajlı olduğu işlemler de bulunuyor. Örneğin kullanıcıların, kendi dijital cüzdanlarını Robinhood’a kripto para göndermek veya uygulamadan kripto para çekmek için kullanması mümkün olmuyor. Son olarak GameStop hisseleri ile gündeme gelen Robinhood, bu kısıtlamayı kaldıracağını ve kullanıcılarına bu imkanı vereceğini açıkladı. 

  Robinhood resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada kripto para kullanıcılarına sunulan para yatırma ve çekme işlemlerinin hazırlık aşamasında olduğu belirtildi. Söz konusu hizmet uygulamada yer alan tüm kripto para birimlerini kapsayacak. İnsanlara komisyon ödemeden trade yapma imkanı tanıyan Robinhood, son dönemde en popüler finans uygulamalarından biri olmayı başardı.

  Robinhood Popülerliği Artıyor

  Komisyonsuz trade fırsatı sunan Robinhood uygulaması hakkında App Store verilerine bakıldığında ABD’de finans kategorisindeki en popüler dördüncü sırayı aldığı görüldü. Bu uygulamalar arasında birinci ve ikinci uygulamalar Cash ve PayPal oldu. 

  Robinhood ve PayPal uygulaması kullanıcıları içinde kripto para kullanabilse bile dahili veya harici bir transfer söz konusu olamıyordu. Yasa dışı işlemlerin önüne geçmek amacıyla getirilen bu kısıtlama Robinhood’un son açıklamasıyla ortadan kaldırılıyor. Şirketin bu yöndeki girişimlere başladığını duyurması, kripto para sektörünün tanıdık isimlerinden de destek aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle