Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 5 Ağustos 2022

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler devam ederken, Bitcoin (BTC) fiyatını etkileyen haberler gündeme geliyor. BTC ve popüler altcoin fiyatlarında olumlu sinyaller takip eden yatırımcıların yüzü gülüyor.

  Satış baskısına rağmen seviyelerini korumaya çalışan kripto paralarda 5 Ağustos 2022 Cuma gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  İngiltere merkezli kripto para madencilik şirketi Argo Blockchain, geçen ay 219 Bitcoin üreterek Haziran ayı üretimini geçti. Argo’nun artan ekipman ve elektrik maliyetlerine rağmen geçen aydan fazla BTC üretmesi piyasada olumlu fiyatlandı.

  Önde gelen kripto para şirketlerinden Revolut Ltd. gelecek altı ayda Avrupa, Birleşik Krallık ve ABD’de kripto para bölümü personel sayısını yüzde 20 oranında arttıracağını duyurdu. Son dönemde işten çıkarmalara rağmen gelen bu haber, yatırımcıları sektörün geleceği açısından umutlandırmaya yetti.

  İsviçreli varlık yöneticisi Pictet Group’tan yapılan açıklamada kripto para sektörünün geleceği değerlendirildi: “Kripto para görmezden gelemeyeceğimiz bir varlık sınıfı olacak, ancak bugün özel bankacılar ve özel banka portföyleri için bir yeri olduğunu düşünmüyorum.” Bu değerlendirme toplulukta yeni bir tartışma yarattı. 

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü milyarder Elon Musk, DOGE ve BTC kıyaslaması yaptı: “Dogecoin şu anda desteklediğim tek kripto para birimidir. Halen DOGE’nin işlemler açısından Bitcoin’den daha iyi olduğunu düşünüyorum.” Bu paylaşımın ardından DOGE fiyatındaki yükseliş hareketi dikkatlerden kaçmadı.

  Deneyimli kripto para analisti Crypto Rand, XRP yatırımcılarını sevindiren paylaşımda bulundu: “Halen XRP taraftarı değilim, ancak konsolide olmaya ve 0.40 dolar seviyesinde potansiyel bir atak oluşturmaya devam ediyor. Gözüm bunun üzerinde olacak.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC’de yüzde 0.56 yükselişle 23 bin dolar desteği korunmaya çalışılıyor. ETH ise değerini yüzde 3.80 artırarak 1.678 dolardan işlem görüyor. Dünkü sert yükseliş sonrası BNB coinde yüzde 4.60 artış olması yatırımcıları sevindiriyor. Popüler altcoinlerde XRP, ADA, SOL ve DOT coin fiyatlarında kademeli yükseliş sürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle