BTC için tehlike çanları: Dolaşım hızında rekor düşüş!

  Kripto para piyasasının gidişatı bazı analistleri ve yatırımcıları endişelendirirken ortaya çıkan veriler BTC fiyatındaki görünümü özetliyor. ByteTree CEO'su James Bennett, son raporunda dolaşım hızında yaşanan düşüşe dikkat çekti…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler, yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Borsalardan gelen verilere göre 32 bin dolar civarında hareket eden BTC’de piyasanın ne yöne gideceği merak konusu oldu. Bitcoin için ilk kritik seviye olarak tanımlanan 30 bin dolara gerilemesi durumunda boğalar için tehlike çanları çalabilir.

  Kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden ByteTree CEO'su James Bennett, son piyasa güncellemesinde en büyük kripto parayı nelerin beklediğine dair karışık bir görüntü çizdi. Analizinde BTC fiyatının madencilerin satış yapmayı azaltması ve birikimin artması sebebiyle 34 bin doları aşmakta zorlandığını kaydetti.

  Haftalık BTC İşlem Sayısı Korkutuyor

  Öte yandan ByteTree CEO'su James Bennett’a göre, Bitcoin ağındaki faaliyetlerin azalması BTC’nin hala kilit oyuncuların yeterince ilgili olmadığı nötr bölgede yer almasına neden oluyor. Bitcoin haftalık işlem sayısının nisan ayından beri keskin bir şekilde düştüğünü söyleyen Bennett, kripto para yatırımcılarını uyardı.

  9 Ocak tarihinde haftada 2.57 milyon civarında olan işlem sayısı, kripto para piyasasından gelen güncel verilere göre 1.48 milyona kadar düştü. Bunun akabinde BTC ağında yapılan işlemlerin toplam değeri de Ekim 2020 tarihinden beri görülen en düşük seviye olarak 23.6 milyar dolara gerilemiş oldu.

  BTC Fiyatını Doğrudan Etkiliyor

  ByteTree CEO'su James Bennett, zincir üstü faaliyetlerin ciddi oranda azalması ile Bitcoin fiyatı arasındaki bağlantıyı kurarak şu şekilde konuştu. “Bitcoin fiyatının yakında yükselmesi olası gözükmüyor, hatta düşebilir bile.” Analist ayrıca BTC dolaşım hızı hakkında şunları söyledi: 

  Dolaşım hızı Bitcoin ağının canlılığını ölçen ve fiyat ile ilişkili olmayan bir göstergedir. Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında dolaşım hızı arttı ve fiyat da onu izledi. Dolaşım hızının bu yıl düşmesiyle birlikte, fiyat da yine onu izledi.” Bennett, son olarak BTC madencilerinin birikim yapmaya başladığını aktardı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle