Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti 18 Eylül 2021

  Kripto para piyasasında yine hareketli bir gün yaşanırken Bitcoin başta olmak üzere piyasa genelinde yükseliş sinyalleri görüldü. Zaman zaman satış baskılarıyla karşılaşan ve konsolide olan kripto paralar güne negatif yönde başlasa da kısa süre sonra yükselişe geçti.

  18 Eylül Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, kripto paralara olan güvensizliğini dile getirerek bunların para birimi olmadığı konusunda ısrar etti. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü isim bunun yerine stablecoin ve merkez bankası dijital para birimlerinin geleceğine güvendiğini açıkladı.

  Yedi milyon aboneye sahip YouTube kanalı What’s Inside'ın sahibi Dan Markham, Tesla Roadster aracını tek bir NFT ile takas etti. NFT çılgınlığının 2021 yılında hangi noktaya ulaştığının bir örneği olarak gösterilen bu haber kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  Bloomberg haberine göre, en büyük kripto para borsası Binance’in ABD koluna yönelik CFTC incelemesinin genişletildiği iddia edildi. Buna göre, Binance’i insider trading ve piyasa manipülasyonu gibi yatırımcılara zarar verebilecek türden faaliyetlerin gerçekleşip gerçekleşmediği konusunda mercek altına alındı. 

  Coinbase Kurumsal Satış Başkanı Brett Tejpaul, piyasadaki her şeyin Bitcoin ile ilgili olmadığını söylemesiyle dikkatleri üzerine çekti. Tejpaul’a göre, Coinbase’in kurumsal müşterilerinin yaklaşık yüzde 75’i Bitcoin’den fazlasına sahip ve bu grubun yüzde 25’i ise en az beş kripto varlığa sahip bulunuyor.

  Rusya Merkez Bankası, potansiyel olarak şüpheli dijital para birimi ödemelerini belirlemek için yerel bankalarla yakın çalışmaya başladı. Rusya’daki dijital para işlemi faaliyetindeki artışı önlemek için adımları kapsayan bu gelişme kripto para basınında geniş yankı buldu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 2 değer kazanırken yeniden 48.449 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde yükseliş hareketleri hız kazandı ve günün en çok sıçrama yapan kripto para birimi yüzde 14 değer artışıyla Solana (SOL) oldu. ETH, ADA, BNB ve XRP gibi popüler kripto paralarda da kısıtlı yükselişler görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle