Almanya’nın yeni BTC ürünü fiyatı nasıl etkiler?

  Perakende yatırımcılardan ve kurumsallardan büyük ilgi gören lider kripto para birimi için heyecan veren bir gelişme daha yaşandı. BTC’nin kurumsal yatırımcılara daha rahat ulaşmasını sağlamak için ETP ürünü işleme açıldı…

  Almanya’nın en büyük menkul kıymet borsalarından birinde işleme açılan ve Iconic Funds tarafından hazırlanan fiziksel Bitcoin ETP ürünü büyük ilgi gördü. Kripto para topluluğunda yeni bir heyecan yaratan bu gelişmenin Bitcoin fiyatına nasıl bir etki yaratacağı da merak konusu oldu.

  Ülkenin en popüler menkul kıymet borsası olan Deutsche Börse üzerinde işleme açılacak Bitcoin ETP ürünü, özellikle kurumsal yatırımcılara hitap etmesiyle biliniyor. Bu ürün sayesinde borsa yatırımcıları direkt olarak Bitcoin yatırımı yapabilecek ve teknik yönlerle uğraşmadan kripto para sektörüne pratik bir şekilde girebilecek.

  Bitcoin Yatırımında Kurumsallara Kolaylık

  Iconic Funds CEO’su Patirck Lowry tarafından duyurulan Bitcoin ETP ürünü sadece Almanya’da değil kripto para piyasasının genelinde heyecan yarattı. Tamamen Bitcoin teminatlı olan bu ETP’nin komisyon oranı da yüzde 0.95 olarak belirlendi. Kurumsal yatırımcıların Bitcoin yatırımı yapmak istediklerinde tercih edebilecekleri bu ürün büyük talep görmeye başladı. 

  Patirck Lowry açıklamasında, hedeflerinin kripto para sektörüne girmek isteyen yatırımcılara daha iyi hizmet vermek olduğunu söyledi. Daha fazla ürün sağlayarak kripto para yatırımcılarına seçenek sunarak onları desteklemek isteyen Iconic Funds, Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının desteğini aldı

  Yakında Daha Fazla Ürün Gelebilir

  Almanya’nın en önde gelen piyasalarından birinde listelenmeye başlayan Bitcoin ETP ürününün fiyat üzerinde de olumlu etkisinin olabileceği konuşuluyor. Iconic Funds CEO’su Patirck Lowry, bu ETP’in başarıya ulaşacağından şüphe duymadıklarını belirtirken, yakında daha fazla ürünün piyasaya sürüleceğini aktardı.

  Kripto para piyasasında özellikle 2021 yılı başından bu yana İsviçre ve Kanada gibi birçok ülkede Bitcoin ETF veya ETP gibi ürünler çoktan piyasaya sürüldü. Tüm bunlara rağmen ABD’nin finansal regülatörü olan SEC, henüz bu yönde bir adım atmadı. Kripto para dünyası SEC’in Bitcoin ETF için onay vermesini dört gözle beklemeye devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle