BTC en güvenli liman olacak! Ünlü analist nedenini açıkladı

  Kripto para topluluğunun tanınmış isimlerinden James, Bitcoin (BTC), altın ve gümüş yatırımını kıyasladı. Ünlü analist, bunlar arasında hangisinin uzun vadede daha güvenli ve kazançlı olacağını açıkladı.

  Kripto para yatırımcılarının takip ettiği InvestAnswers Youtube kanalının sunucusu James yine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ünlü analist, BTC yatırımcılarını heyecanlandıran bir çıkış yaptı. Orta ve uzun vadede yatırım araçlarını kıyaslayan James, bunlar arasında hangisinin güvenli liman olduğunu söyledi.

  Anonim analist James, karşılaştırmasında BTC, altın ve gümüş yatırımlarının uzun vadeli sonuçlarını değerlendirdi. Analiste göre BTC, orta ve uzun vadede hem altını hem de gümüşü geçecek. BTC fiyatının değerli metallerde olduğu gibi kolayca manipüle edilemeyeceğini açıklayan analistin BTC’nin kağıt versiyonlarıyla ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

  Fiziki Olmayan Altın Yatırımı Riskli

  Güvenli liman varlıkları olarak kabul edilen altın ve gümüşün manipüle edildiğini vurgulayan James şunları söyledi: “Bu konu hakkında birçok insan endişeli ve Bitcoin’in kağıt versiyonlarının gerçek dünyadaki fiyatlarını etkileyip etkileyemeyeceği konusunda birçok soru aldım. Kağıt Bitcoin, fiyatı yükseltmek için engel olabilir mi?

  Bu noktada BTC ve altın arasında fark oluştuğunu kaydeden James, kağıt altın olarak alınan varlığın arkasında gerçek altın olup olmadığını bilmenin zor olduğunun söyledi. Analiste göre fiziki altın almadan yapılan yatırımlar riskli hale geliyor. Fakat BTC’nin kağıt versiyonu olduğunda manipüle edilemeyeceğini belirten James “Bitcoin’de böyle bir durumu kanıtlamak ve denetlemek çok daha kolaydır, bu da onu çok daha güvenilir kılıyor.” dedi.

  BTC Değerli Metallerden Daha Güvenli

  James, gümüş yatırımına da bir parantez açtı. Gümüşün artık güvenli liman statüsünü kaybettiğini söyleyen analist, BTC’nin şeffaf olması sebebiyle bu varlıkları geride bırakacağını vurguladı: “İnanın bana, Bitcoin’in altın karşısında sahip olduğu diğer 20 avantajı unutun, bir kenara koyun. Bitcoin, önümüzdeki 8 ila 10 yıl içinde altını geçeceğime inanıyorum, çünkü bu tarafta her şey doğrulanabilir.”

  Ünlü analist, BTC’nin gelecekte ulaşabileceği bu potansiyel nedeniyle JPMorgan ve BlackRock gibi devlerin kriptoya ilgi duyduğunu hatırlattı. James’e göre spot BTC ETF’lerine dair endişeler olduğunu ancak sistemde her şeyin doğrulanabilir olması nedeniyle risk taşımadığını belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle