Horizen (ZEN) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, hem kurumsal şirketler hem de yazılımcılar tarafından ilgi gören ZEN Coin hakkında bilgiler sunacağız. Yatırımcıların aklını kurcalayan ZEN Coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları neler, onun için yapılan yorumlar ne yönde, analistlerin geleceğe yönelik fiyat tahmini nasıl sorularına cevap bulmaya çalışacağız. 

  Horizen (ZEN) Coin Nedir?

  Horizen (ZEN) Coin, en geniş ve en merkeziyetsiz altyapıya sahip olduğunu savunan Horizen ağında çalışan bir kripto paradır. Pos yan zincirler ile işleme girebilen ZEN Coin, staking amaçlı kullanılan bir coin. ZEN Coin,yan zincirler harici Pow altyapısına sahip olan Horizen ağı sayesinde madenciliği de yapılabilen kripto paradır. ZK-Snark gizlilik ölçeğine sahip ağda, ZEN Coin ile gizlilik sunan işlemler yapılabilir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Horizen (ZEN) Coin projesinin amacı, saldırılara karşı minimum %51 oranında koruma sunan ağı yaratmak ve gizli işlemleri yapabilen coin’i geliştirmektir. Bu amaca ulaşan proje, yatırımcılara yüksek güvenlikli işlemleri sunar. Projenin diğer amacı ZK-Snark adlı ölçeklendirmeyi kullanarak en hızlı işlemeleri sunabilmektir. Projede, saniyelik transferler ve dakikada onay alınan alım-satım’ı sunmak esas alınmıştır. Proje, TSL uçtan uca şifreleme teknolojisi ile oluşturulan ilk ağ yapısına sahiptir. Bu yönden, maksimum güvenlik için düğümler arasında ayrıca güvenlik prosedürleri yer alır. Proje hakkında diğer nitelikleri öğrenek için https://www.horizen.io/research/ linkinden Whitepaper’a ulaşabilirsiniz. 

  Horizen (ZEN) Coin Yorum

  ZEN Coin hakkında yatırımcı ve analist yorumlarına bakıldığında olumlu ifadelere ulaşılıyor. Yatırımcılar Pow ve Pos konsensüsten aynı anda yararlanma koşullarından memnun olduklarını belirtiyorlar. Analistler benzer bir yorum yaparak Pow’un iş kanıtı ana zincirini kurarak güven verdiğini, yan zincirlere eklenen Pos’un ise pasif gelir sunduğunu aktarmışlar.

  Horizen (ZEN) Coin Geleceği

  Analistlere göre ZEN Coin orta vade ardından fiyat artışına gidebilir. Onun yakın geleceğinde değer kazanımını göremediklerini açıklayan analistler, 2021 Ağustos’u işaret ediyorlar. Analistler, ZEN Coin’in 2021 senesi Ağustos ayı sonunda 115 dolar ile 120 dolar bandı arasında hareket edebileceğini belirttiler. Diğer yandan 2021 sene sonunda fiyatın 125 dolar ile 130 dolar bandı arasına geçebileceğini düşünüyorlar.

  1 ZEN Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 ZEN fiyatı %zencash+try% TL. Döviz cinsinden ise %zencash+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Horizen 24 saatte %zencash+yuzde%.

  ZEN Coin fiyatı, kripto para piyasası volatilitesinden ve yatırımcıların alım-satım işlemlerine göre değişen arz-talep dengesinden etkilenir. Bu yüzden fiyat anlık değişimler gösterebilir. Güncel fiyat takibi yapılmadan alım-satım kararı verilmemelidir. 

  Horizen (ZEN) Coin Nasıl Alınır?

  Horizen (ZEN) Coin almak için atılacak adımlar:

  • 1. Adım: ZEN Coin şuanda Huobi Global, Binance, Gate.oi, Binance.US gibi işlem hacmi geniş borsalarda işlemdedir. Seçilen borsaya giriş yapılır.
  • 2. Adım: Borsada hesap açılışı gerçekleştirilmeli ve kimlik tanımlama adımları tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Hemen ardından hesaba belirli tutarda para yatırılır.
  • 4. Adım: Artık borsadan ZEN Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına erişilmelidir.
  • 5. Adım: Bu alanda o andaki fiyat üzerinden veya daha uygun bir fiyat girişinden ZEN Coin alım emri iletilir.
  • 6. Adım: Alınan ZEN Coin miktarı hesabın sanal cüzdanında yada güvenlik koşulları yüksek donanım cüzdanda saklanabilir.

  Adımları eksiksiz ve doğru izleyenler satın alımı başarıyla tamamlayabilirler. 

  Avantajları Neler?

  Horizen (ZEN) Coin avantajları şunlardır:

  • Pasif Gelir: ZEN Coin sahipleri staking yani coin kilitleme işlemini belirli vadede yaparak, ek coin kazancı elde ederler. Alım-satıma girmeden kazanç sağlama şansı bulunur.
  • Blokzincir Kurma: ZEN Coin sahibi şirketler ağda kendi blok zincirlerini kurabilir ve gelişticiler ise yeni dapp’leri oluşturabilirler.
  • Hız ve Düşük Masraf: ZEN Coin, cüzdanlar arası sınır ötesine transferde ve takasta hem hızı hem de en düşük masrafları sunar. 
  • Gizlilik: ZEN Coin ile yapılan tüm işlemler, özel olarak oluşturulan, kişisel verileri saklayan adresler ile yapılabilir. 

  Dezavantajları Ne?

  Horizen (ZEN) Coin dezavantajları şu şekildedir:

  • Saldırı Riski: ZEN Coin kripto para borsalarına bağlı sanal cüzdanda bulunuyorsa, borsada yaşanabilecek saldırı riskleri ile karşılaşabilir. Donanım cüzdanda saklanarak en iyi şekilde korunur.
  • Fiyat Oynaklığı: ZEN her kripto para birimi gibi fiyat oynaklığını öne alır. Anlık değişime uğrayan fiyat yakından takip edilmeden bir yatırım kararı verilirse, yanlış karara bağlı kayıplar yaşanabilir. 

  Sonuç

  ZEN Coin teknolojik yanı ile geniş avantajlar sunan bir kripto para birimidir. ZEN Coin, HDE yatay geliştirici ortamında geliştiriciler tarafından, Sikoba’da DeFi kullanıcıları tarafından işleme alınabiliyor. Bunun haricinde Horizon’da staking’den yüksek güvenlikli cüzdan oluşturmaya kadar her alanda kullanıyor. Analistler bu çok yönlü coin’in 2021’de değerlenebileceğini, popüler altcoinlerden biri olabileceğini açıklıyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle