Kripto Para

Cardano Hard Forku için geri sayım başladı

  Cardano geliştirticilerinden yapılan açıklamada Alonzo White Hard Fork’u başarıyla kullandıkları belirtildi. Bu sayede Cardano ağında akıllı sözleşmelere giden yolda çok önemli bir aşama da geride kalmış oldu…

  Kripto para dünyasının önde gelen altcoin projelerinden biri olan Cardano (ADA) ağında yeni gelişmeler yaşanıyor. Kripto paranın arkasındaki geliştirici şirket olan Input Output Hong Kong’a (IOHK) göre Cardano ağında Alonzo White Hard Fork’u başarıyla tamamlandı. IOHK resmi sosyal medya hesabından bu güncelleme hakkında duyuru yapıldı.

  Cardano ağında çok beklenen akıllı sözleşme işlevselliğinin önünü açan önemli bir adım olan Alonzo White Hard Fork başarıyla hayata geçirildi. Güncelleme sonrası ağın şimdiden başarılı bir şekilde blok yaptığı açıklandı. Bu güncellemenin tam sürümünün yayınlanma tarihi Ağustos ayı olarak belirlendi. 

  Cardano Ağında Önemli Yenilikler

  Merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına ev sahipliği yapması için önü açılan Cardano ağı böylelikle çok önemli yenilikler getirecek. Pek çok kullanıcı Alonzo White Hard Fork güncellemesinden sonra ADA potansiyelinin ve fiyatının ciddi oranda artmasını bekliyor. Özellikle akıllı sözleşmelerin uygulanmasında sorunlar yaşayan Cardano bu sorunların üstesinden gelince çok daha popülerlik kazanacak. 

  Cardano geliştiricileri bu güncellemenin yanı sıra ProjectCatalyst üyelerinin ve daha fazla Plutus ortağının ağa katılacağını duyurdu. Alonzo White Network’te yüzlerce kişinin olacağıyla ilgili haberlerin kripto para basınında konuşulmaya başlanması ADA yatırımcılarını da memnun etmeye başladı.

  Cardano Emin Adımlarla İlerliyor

  Kripto para topluluğunda, Cardano’nun yüzü olarak tanınan IOHK CEO’su ve kurucu ortağı Charles Hoskinson, son güncellemeler hakkında açıklamalarda bulundu. Son durumu ağın geleceği için olumlu bulduğunu söyleyen Hoskinson, Ağustos ayına işaret etti.

  Son 12 aylık performansına bakıldığında Cardano (ADA) ağının çok başarılı olduğu görülüyor. Bu başarı kripto para biriminin fiyatına da olumlu yansıdı. Cardano ağında akıllı sözleşme işlevinin yanı sıra birkaç önemli özellik daha gelmesi bekleniyor. Verilere bakıldığında Cardano, boğa koşusu sırasında en iyi performans gösteren coinlerden biri oldu

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle