ETH için dudak uçuklatan tahmin: ETH fiyatı 16.414 dolar olur mu?

  Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) finans arenasında önemli potansiyeller taşıyor. Kripto para uzmanları ETH fiyatının 2030 yılına kadar 16 bin 400 dolar seviyelerine ulaşabileceğini düşünüyor. Ethereum ETF olasılıkları ve PoS modeline geçişin ciddi yükselişler getirebileceği belirtiliyor.

  Finder tarafından yapılan son araştırmada 29 sektör uzmanına Ethereum’un geleceği soruldu. Uzmanların raporuna göre Ethereum fiyatının 2023 yılı sonunda 2 bin 741 dolar, 2025 yılında 5 bin 845 dolar ve 2030 yılındaysa 16 bin 414 dolar seviyelerine çıkması bekleniyor. Kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran bu raporun detaylarında dikkat çeken ifadeler yer aldı.

  Uzmanların ETH Fiyat Tahminleri

  Digital Capital Management yöneticisi Ben Ritchie, ETH PoS modeline geçişin lider altcoinin değer kazanmasında kilit bir rol üstleneceğini düşünüyor. PoS modeline geçiş, ETH değerinde sıkışıklığa neden olabilecek arz daralmasını tetikleyebilir. Uzmanlara göre ETH geleceği çeşitli zorluklarla mücadelesine göre şekillenecek.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılması beklenen kripto para düzenlemeleri kripto para sektörünün geleceğinde önemli bir yer teşkil ediyor. Nitekim SEC’in ETH için menkul kıymet tanımı yapması halinde ETH ticareti ve kullanımı köklü değişimler geçirebilir. Fakat uzmanların büyük bir çoğunluğu SEC’in ETH hakkında olumsuz bir tavır takınmayacağını düşünüyor.

  Ethereum ETF Piyasayı Nasıl Etkiler?

  Kripto para topluluğunda odak noktası haline gelen BlackRock’ın Bitcoin ETF başvurusunun onaylanması durumunda Ethereum için de önemli avantajlar oluşabilir. Nitekim uzmanlar olası Ethereum ETF tanıtımıyla piyasada ciddi yükselişlerin olabileceğini düşünüyor.

  Lider altcoin ETH’nin geleceği parlak görünse de yatırımcıların piyasa düzenlemeleri karşısında uyanık olması gerekiyor. Ethereum, 2023 yılında öngörülen değerine doğru ilerken finans ve teknoloji meraklılarının odak noktasında yer almaya devam edecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle