BTC yatırımcılarını bu hafta neler bekliyor?

  Lider kripto para birimi Bitcoin, ünlü milyarder Elon Musk’ın piyasayı sallayan paylaşımlarından sonra dalgalanmaya devam ediyor. BTC yeni haftaya düşüş sinyalleri ile girerken yatırımcıları bu hafta neler bekliyor?

  Tesla CEO’su Elon Musk, son paylaşımları ile kripto para piyasasındaki tüm dengeleri değiştirdi. Ünlü milyarder, BTC savunucuları ile tartışmaya devam ederken eleştiri oklarının da hedefi oldu. BTC/USD paritesi, Musk'ın geçtiğimiz hafta Tesla'nın BTC ödemelerini askıya alacağını duyurmasının ardından ciddi değer kaybına uğradı.

  Son paylaşımında Bitcoin’in merkeziyetsiz olmasını da eleştiren Musk, BTC savunucuları ile tartışmayı sürdürdü. Ünlü milyarderin Tesla’nın rezervindeki Bitcoin’leri satması yönündeki tehditleri kripto para üzerinde satış baskısını arttırdı fakat son paylaşımında “Tesla henüz hiç BTC satmadı” dedi.

  Bitcoin Fiyatındaki Beklentiler

  Elon Musk’ın söz konusu paylaşımları Bitcoin fiyatında olduğu gibi altcoin fiyatlarında da yakıcı bir etki yarattı. Dünyanın en zengin ikinci iş adamının sürekli övgülerine rağmen, Dogecoin (DOGE) bile bu düzeltmeden kaçamadı. Kripto para uzmanları yeni hafta başlangıcında BTC’nin olumlu sinyaller verdiğini vurguladı.

  Ağ esasları, Bitcoin fiyatında olumlu sinyaller verse de madenciler için cazip hale gelen fiyatın nasıl hareket edeceği merak konusu oldu. Hem hash oranı hem de BTC zorluğu, hash oranında yaşanan düşüşün kendi fiyat çöküşüne yol açmasının ardından büyük bir iyileşme göstermeye başladı.

  Bitcoin Hala Boğa Piyasasında Görünüyor

  Bitcoin stok akış fiyat modelinin yaratıcısı ve kripto para topluluğunun yakından takip ettiği anonim analistlerden PlanB, son açıklamasıyla dikkatleri çekti. Ünlü analist, BTC’ de yaşanan bu gerilemenin boğa döngüsünün en büyük düzeltmesi olmasına rağmen, 2017’deki performansından iyi olduğunu söyledi.

  Bitcoin Cash'in ortaya çıkışına değinen ünlü analist, özellikle 2017 yılındaki fork savaşları sırasında olduğu gibi yükseliş beklentisini yineledi: “Bir sonraki rekor seviyeye düz bir çizgi halinde değil, yüksek dalgalanma ile gidilecek (birden fazla yüzde 30 düzeltme yaşanması olası). HODL” Kripto para yatırımcıları da Bitcoin fiyatındaki yükseliş beklentisi için satış yapmama konusunda direnmeye devam diyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle