Başarılı teknik analist BTC için tarih verdi: 28 Mayıs!

  Kripto para piyasaları FED öncesi sessizliğini korurken Twitter üzerinden paylaşımda bulunan başarılı teknik analist Titan of Crypto, BTC için farklı bir analiz paylaştı. Bitcoin’in 42 bin doları görebilme ihtimaline ilişkin analist, 28 Mayıs tarihine işaret etti.

  Kripto para yatırımcıları, 23 bin doların üzerinde kalıcı olmayan Bitcoin (BTC) için umut tüketmeye başladı. Yükseliş isteğinin giderek azaldığı lider kripto para biriminde sosyal medyadan paylaşımda bulunan anonim kripto para analisti Titan of Crypto, 28 Mayıs tarihine gönderme yaparak yatırımcılara umut verdi.

  “Bitcoin Mayıs’a Kadar Bu Seviyelere Ulaşabilir”

  Twitter üzerinden 24 bin 700 takipçiye analizlerini paylaşan Titan of Crypto, genel piyasa analistlerinin aksine lider kripto para biriminde yükseliş bekliyor. Bitcoin’in 42 bin dolar olabilme ihtimali için Mayıs ayına işaret eden analist, “Bitcoin (BTC) Mayıs 2023’e kadar 42 bin 300 dolar seviyelerine ulaşabilir mi? Bence evet.” ifadeleri ile görüşünü açıklıyor.

  Neden Mayıs ayına işaret ettiğini ise analist, “WD Gann döngüsüne göre, piyasalar bir yükseliş veya düşüş hareketinin yüzde 50’sini yarı sürede yeniden geri kazanabilir. Bu karala göre Bitcoin fiyatı 28 Mayıs 2023 tarihlerinde 42 bin 300 dolar olabilir.” ifadeleri ile destekliyor.

  Bitcoin’de Gözler FOMC Toplantısında

  Öte yandan lider kripto para biriminde gözler FED faiz artırım kararına çevrildi. ABD Merkez Bankası (FED) baskısı nedeniyle kripto para piyasalarında gerileme yaşanırken ABD Dolar Endeksi (DXY) hafif yükselişle yukarı yönlü bir görünüm çiziyor.

  BTC her ne kadar geri çekilen ABD enflasyonundan destek alsa da sürecin devamında gelen beklenti üstü büyüme ve azalan işsizlik verileri, FED’e faiz artışına devam edebilme alanı kazandırdı. Eğer FED kanadından 50 baz puan ve üzeri bir faiz artışı gelirse analistlerin BTC yükselişinin bir mühlet daha ertelenebileceğine yönelik çeşitli tahminleri bulunuyor.

  Bitcoin’de Son Durum

  FED öncesi Bitcoin’de değer kaybı sürüyor. Lider kripto para birimi son 24 saatte yüzde 2,76 değer kaybederek 23 bin 65 dolardan fiyatlanıyor. Bitcoin’in en büyük rakibi Ethereum (ETH) ise yüzde 2,92 değer kaybı ile bin 586 dolardan işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle