Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 10 – 17 Nisan 2021

  Kripto para piyasasında yine volatil geçen bir hafta geride kalıyor. Lider kripto para biriminin fiyatındaki dalgalı grafiğe rağmen bazı altcoin fiyatlarında inanılmaz oranda yükselişler yaşandı. 10 Nisan – 17 Nisan 2021 tarihleri arasında altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği kripto para birimlerinde büyük çaplı kazançlar dikkat çekti. Popüler altcoinlerin yanı sıra yerli yatırımcıların radarında yer almayan kripto paralarda da büyük oranda yükselişler yaşanması yatırımcıları sevindirdi. 

  Haftalık en çok kazandıran altcoin listemizde 10 – 17 Nisan arasında sıçrama yapan kripto para projelerini bulabilirsiniz. 

  Dogecoin (DOGE)

  Piyasada yıllardır “şaka” (meme) coini olarak adlandırılan Dogecoin bu haftaya damgasını vuran altcoin projelerinin başında yer aldı. Haftanın neredeyse her günü yükseliş ivmesini sürdüren DOGE fiyatı rekor seviyelere ulaşırken, piyasa değeri 50 milyar doların üstüne çıktı. Tesla CEO’su Elon Musk, attığı Dogecoin tweetleriyle dikkatleri üzerine çekiyor ve fiyatlar üzerinde etkili oluyordu. 

  Ünlü milyarder Musk, 15 Nisan tarihinde DOGE ile ilgili yeni bir tweet attı ve 261 binden fazla beğeni aldı. Aynı gün içerisinde DOGE fiyatı yükseliş ivmesine başladı. Özellikle son 2 gün içinde devasa bir atılım yapan DOGE, bu haftanın en çok kazandıran altcoin projesi oldu. Meme kripto para olarak bilinen DOGE, haftalık performansında yüzde 334 oranında değer kazanarak bir ilke imza attı ve yatırımcılarına büyük kazanç fırsatı sundu.

  Ethereum Classic (ETC)

  Ethereum, ağın yaygın olarak benimsenen versiyonu olmaya devam ederken, Ethereum kendi yolunda devam etti. Yüksek işlem maliyetleri ve Ethereum'un bir kanıtı kanıtı konsensüsüne geçişi ETC'yi kaldırdığından bir kez daha kripto topluluğunun dikkatini çekiyor. Kullanıcılar uyumlu seçenekleri aradıkça kripto para birimi de yeni zirvelere ulaşıyor. 

  Ethereum Classic ağının hash oranı, ETC'nin yükselen fiyatı ile birlikte son altı aydır istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Bu gelişme de ağı ilgilenen Ethereum madencileri için daha çekici hale getirmeye ve genel güvenliği artırmaya yardımcı oluyor. İşte bu gelişmelerin damgasını vurduğu haftada Ethereum Classic fiyatında da rekor seviyelerde artış gerçekleşti. ETC fiyatı 10 Nisan ile 17 Nisan tarihleri arasında yüzde 116 oranında yükselerek altcoin yatırımcılarının radarına takıldı. Rekor seviyedeki yükseliş ETC yatırımcılarının da yüzünü güldürmeye yetti. 

  Siacoin (SC)

  Skynet Labs ve Streambed, içeriğin kontrolünü içerik oluşturuculara geri vermek amacıyla 11 Şubat'ta bir ortaklığa girdi. Streambed aracılığıyla yüklenen içerik, Sia'nın üzerine inşa edilen merkezi olmayan bir platform Skynet'te saklanacak. Bu, içeriğin platformdan kaldırılmamasını ve blok zinciri tarafından güvenli bir şekilde dünya üzerinde depolandığı için saldırıya uğramamasını sağlıyor.

  Ayrıca, SC fiyatının yükselmesinde daha fazla ilgi ve spekülasyon yaratan şey, Sia'nın 15 Mart'ta TikTok yaratıcıları ve kazançları hakkında tweet atması oldu. Bunun ardından bu hafta büyük duyurulara dikkat etmek için dalga geçmesi dikkatlerden kaçmadı. Söylentiler fiyatları artırma eğilimindeyken, kripto para yatırımcılarının dikkatli olması tavsiye ediliyor. Çünkü duyuru yeterli değilse, spekülatörlerin varlıklarını terk edebileceği konuşuluyor. Bu gelişmelerin altında SC fiyatı son 1 haftada yüzde 85 oranında artış gösterdi ve altcoin yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başardı.

  Horizen (ZEN)

  Haftanın en çok kazandıran kripto para projeleri arasında Horizen (ZEN) yer alması bazı altcoin yatırımcıları tarafından sürprizle karşılandı. Ancak ZEN fiyatını uçuşa geçiren sebepler de dikkatlerden kaçmadı. Kısa süre önce Horizen, üçüncü çeyrekte çıkması planlanan Zendoo ana ağ sürümünün geliştirilmesinin yolunda gittiğini söyledi. Ekip, Zendoo'nun ticari uygulamalara uygun gelişmiş ölçeklenebilirlik ve esneklik sunacağını iddia ediyor.

  Merkezi olmayan finans, yatırımcılara çok sayıda fırsat da açtı. Horizen'in likit stake platformu StakeHound ile ortaklığı, ZEN yatırımcılarının Ethereum tabanlı DeFi ekosistemine katılmasına ve bundan yararlanmasına imkan tanıyor. Tüm bunlara ek olarak, Horizen yan zincir ekosistemini genişletmek için son birkaç hafta içinde APIS, IOTA, DIA ve Copper ile bir dizi ortaklık duyuruldu. 

  Şirket, topluluğunun 2021'in 1. çeyreğinde% 13.2 büyüdüğünü söylediği için, bu gelişmeler kullanıcıları cezbetmiş gibi görünüyor. Bu gelişmelerin ışığında ZEN fiyatı bir haftada yüzde 69.75 oranında yükselerek dikkatleri üzerine çekti. Uzmanlar kripto para biriminin gelecek haftalarda da benzer yükselişler yaşayabileceğini söylüyor.

  VeChain (VET)

  VIMworld ile geçen ay başlarında NFT ile ilgili ortaklığı da VeChain (VET) dikkat çekilmesine yardımcı oldu ve bunu fiyatta istikrarlı bir artış izledi. Bu ortaklıkların olumlu faydaları, piyasa koşullarının bir süredir olumlu olduğunu gösteren verilere yansıdı. Artık kurumsal yatırımcılar kripto sektörüne ciddi bir ilgi duyuyorlar.

  Blockchain teknolojisinin çeşitli sektörlere entegre edilebileceği yollar, VeChain'in gerçek dünyadaki kullanım örnekleri ve büyüyen kurumsal düzeydeki ortaklar listesi dikkat çekiyor. Bu gelişmeler VeChain’in daha fazla yükseliş potansiyeli olduğunu gösteriyor. VeChain (VET) kripto para birimi haftanın en çok kazandıran altcoin projeleri listesine girmeyi başardı

  Yerli kripto para yatırımcılarının da dikkatini çeken bu coin, kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre haftalık yüzde 60 oranında değer kazandı. Yatırımcısına beklentilerin üzerinde kazanç fırsatları sunan VET fiyatının önümüzdeki dönemde de hızla artacağı tahmin ediliyor. 

  Maker (MKR)

  Kripto para analistleri Maker (MKR) fiyatı hakkında tahminlerini paylaştı. Hem yukarı doğru dalgalı hareketli ortalama hem de düşüş MKR ayıların şu anda piyasaya hakim olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, Göreceli Güç Endeksi aşırı alım bölgesinden çıktı ve MKR'nin tüm zamanların en yüksek seviyesine dokunduktan sonra güçlü satış baskısıyla karşılaştığını gösteren bir düşüş sinyali oluşturdu.

  Kripto para uzmanlarına göre, MKR'nin fiyatı hafif bir düzelme yaşayacak ve yukarı yönlü ivmeye devam etmeden önce yaklaşık 3 bin 400 dolar civarında bir süre yatay işlem yapabilir. Haftanın en çok kazandıran altcoin projelerinden biri olan MKR, yüzde 50 oranında yükselişi işe yatırımcıların sevindirdi. Kripto para analistleri MKR grafiklerini inceleyerek yükselişin önümüzdeki haftada da devam edebileceğini açıkladı. 

  Zcash (ZEC)

  Haftanın en çok kazandıran altcoinlerinden biri de Zcash (ZEC) oldu. Hızlı yükselen grafiği ile yerli yatırımcıların radarına takılan ZEC hakkında pek çok analiz raporu yayınlandı. Öte yandan ZEC fiyatının uçuşa geçmesine sebep olan gelişmeler de kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  Buna göre, Zcash'in arkasındaki şirket olan lectric Coin Co., Network Upgrade 5 (NU5) ve birleşik adreslerin etkinleştirilmesini açıkladı. Şirket ayrıca bu yılın 1 Ekim'de piyasaya sürülmesi planlanan Harlo Arc adlı bir sonraki yükseltme setini duyurdu. Halo Arc, Zcashd, ECC Referans Cüzdan uygulamaları ve ECC cüzdan SDK'larına yönelik güncellemeleri içerecek. 

  NU5, Zcash'i zk-SNARK'lardan Halo kanıtlama sistemine taşıyacak ve birleştirilmiş adresler kullanılabilirliği artıracak, birlikte çalışabilirlik kolaylığını artıracak ve varsayılan olarak Zcash'i korumayı destekleyecek. Bu gelişmelerin ışığında kripto paraya artan talep hız kazandı ve ZEC fiyatı uçuşa geçti. Güncel borsa verilerine göre Zcash (ZEC) fiyatı bu haftalık performansında yüzde 40 oranında yükseliş gösterdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle