HEX Token Nedir? HEX Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  ERC-20 tokenleri arasında yer alan HEX, yerli kripto para yatırımcıları tarafından da yakından takip edilmekte. HEX token yatırımı yapmayı düşünenler için HEX token nedir, nereden alınır ve avantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. 

  HEX Token Nedir?

  HEX kripto para birimi, 2 Aralık 2019'da Ethereum ağında başlatılan yeni bir finansal araçtır. HEX token, Mevduat Sertifikasının yerini almak ve bir değer deposu olmak üzere tasarlanmış bir ERC-20 tokeni olarak sınıflanmakta. Geleneksel finansal piyasalarda kullanılan finansal ürünün blok zinciri karşılığı olarak HEX token bazı önde gelen borsalar tarafından listelenmektedir. 

  HEX Token Whitepaper

  HEX kripto para biriminin temel amacı, işlem katmanı için Ethereum ağında yer almak ve değer deposu olarak kullanılmak. HEX token ve alma ve ayrıca HEX akıllı sözleşmesiyle etkileşime girme, oy birliği kodu ve stake mekanizması gibi işlevsel özellikleri vardır. HEX token hakkında kapsamlı bilgilere ve projenin Whitepaper’ına https://hex.com/ bağlantı adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

  HEX Token Yorumları

  HEX kripto para birimi, Ethereum güvenliğini kullandığından, işlem yapmak için Bitcoin'den daha hızlı ve daha ucuz ve bazı yönlerden daha güvenlidir. Bu özelliği sayesinde kripto para uzmanları tarafından da önemli bir yere konumlandırılır. Ayrıca HEX, daha uzun süre bahis yapanlar için tasarlanmıştır, bu nedenle HEX fiyatının yükselişinden en çok onlar faydalanabilmektedir.

  HEX Token Geleceği 

  HEX, Bitcoin'den daha merkezi olmayan hash gücüne sahip bir Proof of Work blok zinciri olan Ethereum'un üzerine inşa edilmiştir. BTC ayrıca, kullandıkları elektrik ve ekipman için ödeme yapmak için piyasada bu Bitcoin'leri satması gereken madencilere enflasyon sağlayarak fiyatını düşürür. Bu da fiyatın düşmesine neden olmaktadır. BTC'nin aksine, HEX kodu değişmez ve açık bir kaynaktır. Bu yüzden kripto para piyasasında HEX token fiyatının artacağı yönündeki beklentiler fazladır. 

  HEX Token Fiyatı

  Son edinilen bilgilere göre 1 HEX fiyatı %hex+try% TL. Döviz cinsinden ise %hex+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, HEX Token fiyatı 24 saatte %hex+yuzde%.

  2021 yılında kripto para piyasasındaki boğa rallisi ile birlikte HEX token fiyatı da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Kripto para analistleri, gelecek aylarda HEX token fiyatının artış göstermesini beklemektedir. 

  HEX Token Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: HEX Token satın almak için HitBTC, Bitcoin.com Exchange, Uniswap (V3), BitMart gibi borsaların web sitesine girin.
  • 2. Adım: KYC bilgileri ile birlikte borsaya kayıt olup ücretsiz hesap açın.
  • 3. Adım: Size uygun para transferi yöntemini seçerek hesabınıza para gönderin. 
  • 4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para al menüsünü kullanarak HEX tokeni seçin ve alım emri girin. 
  • 5. Adım: Satın aldığınız HEX tokenleri borsada veya soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  HEX Token avantajları şunlardır:

  • Stake edilebilme özelliği sayesinde HEX token kilitleyenlere pasif gelir elde etme şansı sunar. 
  • Kullanıcılar Ethereum'u doğrudan HEX'e dönüştürebilir.
  • Hex, Chainsecurity ve CoinFabrik'ten güvenlik ve ekonomi denetimine sahiptir. 
  • Trezor ve Ledger gibi donanım cüzdanları, HEX ve ET için MetaMask ile birlikte kullanılabilir.

  Dezavantajları Neler?

  HEX Token dezavantajları şunlardır:

  • Eleştirmenler için en büyük sorun, HEX ekosisteminde yerleşik bir Origin Adresi özelliğinin kullanılmasıdır.
  • ERC-20 tokeni olarak benzer işleve sahip kripto para projelerinin fazla olması da yüksek rekabet ortamı yarattığından HEX token talebini düşürebilir. 

  Özetle

  2019 yılında Ethereum ağında başlatılan yeni bir finansal araç olan HEX token, Mevduat Sertifikasının yerini almak ve bir değer deposu olmak için kullanılır. Proje lideri Richard Heart, altın, kredi kartları ve bankacılık Mevduat Sertifikalarını güvenilir ürünlerle değiştirmeyi amaçlamaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle