Kriptopara

Cartesi (CTSI) Coin Nedir? CTSI Token Nasıl Alınır?

  Cartesi (CTSI) Coin merkeziyetsiz uygulamaları destekleyen ve blockchain ağının eksiklerini tamamlama potansiyeli ile kısa sürede kripto para dünyasında popülerlik kazandı. Son dönemde yakaladığı yükseliş ivmesi ile yeniden gündeme gelen CTSI Coin nedir, hangi amaçla geliştirildi, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi sorularınıza yazımızda yanıt vermeye çalıştık.

  Cartesi (CTSI) Coin Nedir?

  Cartesi (CTSI) Coin, merkeziyetsiz uygulamalar (DApp) için Linux altyapısı için geliştirilmiş blok zinciri projesidir. Erick de Maura’nun CEO’su olduğu ve IOTA ile Wings projelerinin kurucusu Serguei Popov gibi isimlerin geliştirici olarak yer aldığı CTSI Coin, Cartesi’nin yan zincirlerinde gerçekleşen veri depolama faaliyetlerinde kullanılan altcoin’dir.

  CTSI Whitepaper

  Linux ve blockchain arasında köprü oluşturma misyonu ile hayata geçirilen Cartesi projesi, yazılım sistemlerinde karmaşıklık ve ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek amacıyla geliştirildi. Mevcut blok zinciri sistemlerinin yoğun hesaplamalar için uygun olmaması ve performans açısından yüksek işlem maliyetlerinin üstlenilmesine yol açması, Cartesi projesinin bütün geliştiricilere hitap edebilme potansiyeli ile aşıldı.

  Off-chain gerçekleştirilen yoğun hesaplamalara izin veren Layer-2 platformu olarak tanımlanabilen Cartesi (CTSI) Coin projesi detaylarına https://cartesi.io adresi üzerinden CTSI whitepaper’a erişim sağlayarak ulaşabilirsiniz.

  CTSI Coin Yorumları

  Cartesi Linux ile blok zinciri arasında köprü oluşturarak, DApp’lere büyük işlem gücü ve endüstriyel seviyede programlanabilme becerisi kazandırdı. Off-chain gerçekleştirilen yoğun hesaplamalar sonrası blockchain ağının güvenliği problemine Cartesi çözüm geliştirdi. Blockchain ve dış kaynaklardan gelen verileri işleme becerisine sahip olan Cartesi; finans, sigorta, sağlık, oyun ve lojistik gibi sektörlere çözüm sunabilme potansiyeline sahiptir. Sahip olduğu yüksek potansiyel uzmanların dikkatini çekmekte ve projenin portföyde yer alması gerektiği şeklinde öneriler paylaşılmaktadır.

  Cartesi (CTSI) Coin Geleceği

  Boğa sinyallerinin sürdüğü CTSI Coin, gelecekte kullanılabilecek sektörleri göz önün alan kripto para yatırımcılarının ilgisini canlı tutmayı başarıyor. Blockchain teknolojisini Linux desteği ile endüstriyel alanlara taşıma potansiyeli, proje için ciddi bir yükseliş desteği olarak görülüyor. CTSI madencileri için sisteme eklenen veriler üzerinden blok ödüller dağıtılması şeklinde yeni arzlar piyasaya katılırken, toplamda 1 milyar adet token’in dolaşıma çıkacak olması ise enflasyonist etkinin fiyatları baskılama ihtimaline uzmanların dikkat çekmesine yol açıyor.

  CTSI token ile ayrıca blok zincire getirilecek olan güncelleme ve tekliflere oy kullanma hakkı tanınması, altcoin için ek kullanım alanı teşkil ederek uzmanlarca pozitif değerlendiriliyor.

  CTSI Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 CTSI fiyatı %cartesi+try% TL. Döviz cinsinden ise %cartesi+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cartesi fiyatı 24 saatte %cartesi+yuzde%.

  9 Şubat 2021 tarihi ile başlayan ve 9 Mayıs 2021 tarihine kadar devam eden boğa Cartesi boğa piyasası, coin fiyatında 1,75 dolar seviyelerinin görülmesine yol açtı. Coin ani bir geri çekilme sonrası yeniden yükseliş trendine girerek kripto para yatırımcılarının takdirini kazanmayı başardı. Uzmanlar, devam eden boğa sinyallerine dikkat çekerek zigzaglı yapıda yükselişin sürebileceğini belirtirken, son yükselişin en yüksek seviyesinin bir önceki en yüksek seviyenin gerisinde kalmasını ise olumsuz olarak ifade ettiler. Yüksek volatilite riskinin bulunduğu altcoin için uzmanlarca kademeli alım önerisi paylaşılıyor.

  Cartesi (CTSI) Token Nereden ve Nasıl Alınır?

  • 1. Adım: En büyük kripto para borsaları arasında yer alan Binance, Huobi Global, Mandala Exchange ve Upbit gibi borsaların web ya da mobil uygulamalarına giriş yapın.
  • 2. Adım: Ücretsiz borsa hesabı oluşturun.
  • 3. Adım: Hesap aktivasyon ve doğrulama işlemlerini tamamlayarak para transferi gerçekleştirin.
  • 4. Adım: Seçtiğiniz borsanın kripto para alım ve satım menüsünü kullanarak, desteklenen CTSI paritesi aracılığı ile altcoin’i satın alın.
  • 5. Adım: Borsada tutabileceğiniz altcoin’i daha güvenli yöntemlerle saklamak için soğuk cüzdan kullanabilirsiniz.

  Avantajları Neler?

  Cartesi (CTSI) Token avantajları şu şekilde paylaşılabilir:

  • Blockchain sisteminde acil çözüme kavuşması gereken ölçeklenebilirlik ve yüksek işlem ücreti problemini çözüme kavuşturur.
  • Linux işletim sistemi kaynakları ile kodlama yapması, rakiplerine göre coin’e avantaj tanır.
  • Tamamı yetkin isimlerden oluşan 17 geliştirici tarafından desteklenmektedir.
  • Merkeziyetsiz internet fikrinin endüstriyel alana taşınması için gerekli teknolojiye sahiptir.

  Dezavantajları Neler?

  Cartesi (CTSI) Token dezavantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Fiyatlar aşırı oynaktır ve ATH seviyesine nispeten yakın seyretmektedir.
  • Arz edilecek toplam token sayısının fazla olması, artan arzla birlikte fiyatlara baskı oluşturabilir.

  Sonuç Olarak

  Linux işletim sisteminin sunduğu yenilikleri blockchain sistemine taşıyan Cartesi (CTSI) Coin, madencilik yolu ile kazanılabilen ve sahibine oy kullanma hakkı gibi ayrıcalıklar tanıyan blok zinciri projesidir. En büyük borsalarda listelenen coin, son dönemde 2021 yılı boğasını taklit etme çabası içindedir.

  Endüstriyel alanda merkeziyetsiz teknolojilerin taşınması için sistemin eksiklerini tamamlayan Cartesi projesi, DApp’lere büyük işlem gücü kazandırır. Geniş bir kullanım alanında tercih edilme potansiyeli portföylerde altcoin’in yer alması önerilerini artırırken, uzmanlar kademeli alım yönünde tavsiye beyan etmektedirler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle