Goldman Sachs CEO’sundan BTC için şaşırtan övgüler

  ABD merkezli dev bankacılık kuruluşu Goldman Sachs’ın CEO’su David Solomon, Bitcoin (BTC) ve kripto paraların ne kadar önemli olduğunu dile getirdi. Solomon’un kripto paralar hakkında olumlu yorumlar yapması, piyasalar adına ayrı bir önem taşıyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kısa sürelerde ciddi değer artışları yaşadı. Bitcoin bu değer artışlarını yaşadığı büyük ralliyi ise 16 Aralık 2020 tarihinde başlattı. O dönemlerde Bitcoin rekor kırarak dikkatleri çekmişti. Bitcoin’e artan ilgi, “Bitcoin – altın” kıyaslamalarını gündeme getirince, Bitcoin hakkında çeşitli olumsuz söylemler de birçok kez gündeme gelmişti.

  Goldman Sachs, BTC İçin Ne Demişti?

  Söz konusu dönemlerde Bitcoin’in hızlı yükselişi sonrasında ABD bankacılık devi JPMorgan analistleri, Bitcoin’in kesinlikle altını tahtından edeceğini dile getirmişti. Buna karşılık olarak Goldman Sachs analistleri ise Bitcoin’e karşı bir tutum sergileyerek, Bitcoin’in “asla altının yerini alamayacağını” iddia etmişti. Banka, bu çıkışında da Bitcoin’in volatil yapısını dayanak olarak göstermişti. Ancak Bitcoin’in değeri ve popülaritesi arttıkça, Goldman Sachs’ın da fikir değiştirmeye başladığı görülüyor.

  Aslında Goldman Sachs, fikrinin değiştiğini 2018 yılında kapattığı kripto para masasını tekrar açarak göstermişti. Müşterilerden gelen taleplere karşılık verebilmek adına kripto para hizmetleri verilen bu masanın açılması, bankanın fikirleri adına önemli fikirler veriyor. Bu olumlu hamlelerin ardından Goldman Sachs CEO’su David Solomon, bu kez Bitcoin ve kripto paralar hakkında övgüler dile getirerek gündeme geldi.

  CEO’nun Kripto Para Açıklamaları

  David Solomon geçtiğimiz gün Bitcoin ve kripto paralar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Solomon, açıklamalarında Wall Street’in en iyi bankaları adına piyasanın merkezi bir yapı halini almaya başladığını ifade etti. Solomon açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

  Merkez bankaları dijital paralara bakıyor ve bu teknolojiyi yerel pazarlarda uygulamak, küresel ödeme yöntemleri üzerindeki uzun vadeli etkiyi görmeye çalışıyor.”

  Müşteri talepleri doğrultusunda Bitcoin hizmetleri vermeye başlayacaklarını duyuran Solomon, kripto paralar hakkında da konuştu. Solomon, bankanın tam olarak BTC ticareti yapmasa da kripto paraların küresel finans sistemlerinin geleceği açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle